• Instagram
  • YouTube

Kogo czytam w sieci

Bardzo lubię blogi. Znajduję w nich zawsze mnóstwo inspiracji, krótką relaksującą lekturę albo wręcz przeciwnie, źródło pogłębionych analiz czy informacji. Dlatego w moim zestawieniu znajdziecie baaaardzo różne przykłady. Ale wszystkie łączy jedno: autentyczność. Każdy z tych blogów powstaje z pasji, prawdziwego zamiłowania i można to wyczytać w każdym zdaniu.

Italia by Natalia

www.italia-by-natalia.pl

Oczywiście w moim zestawieniu nie może zabraknąć blogów o mojej ukochanej Italii… Ja najbardziej lubię jeździć w takie miejsca, w których już byłam, ale lubię sobie także poczytać o takich, które jeszcze przede mną. Na blogu Natalii znajdziecie nie tylko praktyczne informacje dotyczące organizacji podróży, ale także inspiracje dotyczące miejsc, które warto odwiedzić, a także cudne pomysły dla „włochofilów” – od prezentów, po koncerty włoskich wykonawców czy rekomendacje filmów i książek. Jeśli ktoś kocha Italię, pokocha i Natalię!

Italia poza szlakiem

www.italiapozaszlakiem.com

Dla Magdy podróże do Włoch są lekiem na całe zło. Hmmmm… skąd ja to znam? Zawsze jak mi tęskno, to zaglądam sobie do Magdy i czytam. Cenię ten blog za bezpretensjonalne przybliżanie nam meandrów włoskiego stylu życia. Ale także za ogrom praktycznych informacji dotyczących Włoch, a także za małe „perełki” – ukryte skarby Włoch, którymi Magda hojnie się z nami dzieli!

50 Shades of States

50 shades of States

Dorota kocha Stany i to bardzo widać. Tak, jak ja wpadam w euforię wjeżdżając do Włoch, tak Dorota wpada w euforię lądując w USA. Inna sprawa, że część tej euforii wynika z tego, że doleciała szczęśliwie (bo mogę zdradzić, że Dorota – tak jak ja – bardzo nie lubi latać). Na blogu znajdziecie oczywiście dużo praktycznych informacji (od tego jakie powinno się dawać napiwki, po sposoby na to, by bez roamingu stale być w sieci), ale także fajne, reportażowe spostrzeżenia Doroty – która – żeby było jasne – nie jest wobec Stanów bezkrytyczna. Bardzo kibicuję Dorocie i mam nadzieję, że jej blog w poczytności wkrótce przeskoczy mój! Ps. Dorota wkrótce wydaje książkę o Polonii w Ameryce!

Zobaczcie też telewizyjne występy Doroty, a od razu ją pokochacie [LINK]!

Mikrowyprawy

www.mikrowyprawy.com.pl

Łukasz Długowski miał być wielkim podróżnikiem. W takim tradycyjnym rozumieniu tego słowa. I jest wielkim podróżnikiem, ale w mikro skali. To co robi jest bardzo inspirujące, bo namawia wszystkich do tego, żeby przygód szukać w najbliższej okolicy! Noc pod namiotem, całodzienna wyprawa wzdłuż rzeki a nawet spanie w hamaku w lesie! Nie trzeba mieć niewiadomo jakiego budżetu, specjalistycznego sprzętu czy opasłych tomów przewodników. Mała skala – duża zabawa!

A jeśli chcecie poznać Łukasza bliżej, to zapraszam do obejrzenia naszej wspólnej mikrowyprawy [LINK]:

 

oraz cyklu, który Łukasz realizował dla Dzień dobry TVN [LINK]

Obieżysmak

www.obiezysmak.pl

Cudny blog łączący w sobie miłość do podróżowania z miłością do jedzenia. I to bez specjalnych preferencji geograficznych czy kulinarnych, bo jego autorzy: Natalia i Paweł są cudownie otwarci i na nowe smaki i na nowe miejsca. Mam wrażenie, że od kiedy na świecie pojawiła się ich córeczka blog jeszcze zyskał, bo doszedł do niego cudny, rozsądny i inspirujący wątek parentingowy. Nie podróżowałam z Rysiem kiedy był mały, postrzegałam to jako kłopot, niepotrzebne ryzyko i zamieszanie. Ale kiedy czytam Obieżysmaka to myślę, że przy drugim dziecku byłabym bardziej otwarta na wspólne przygody!

Ubieraj się klasycznie

www.ubierajsieklasycznie.pl

Marię Młyńską poznałam dzięki jej książce „Warsztaty stylu” – dopiero wtedy odkryłam jej bloga. Maria ma cudowne podejście do mody. Jej blog bardzo odbiega od klasycznego blogu modowego: nie znajdziecie tu miliona zdjęć celebrytek na czerwonym dywanie, które mają być inspiracją dla waszych stylówek (!), nie znajdziecie też ubrań za miliony monet. Stroje Marii dla jednych będą super inspirujące, dla innych pewnie wcale, ale jej podejście do mody, jej filozfia myślenia o ubraniach jest fantastyczna i bardzo uniwersalna. Poczytajcie o zasadzie zakupowej „wszytsko mam” oraz „nic nie mam” oraz o tym jak bycie leniwym pomaga w odnalezieniu własnego stylu!

Make Life Easier

www.makelifeeasier.pl

Lubię bloga Kasi Tusk. No co ja poradzę 🙂 Jej stylówki są dla mnie bardzo inspirujące. Kobiece, lekkie, wygodne i dostępne. Oczywiście zdjęcia na blogu są kapkę zbyt idealne, ale co tam. Chciałabym tak wyglądać! Podobnie działa na mnie – kiedyś siostrzany blog – makecookingeasier.pl. To typowe blogi inspiracyjne, aspiracyjne, ale jednocześnie takie, z których poza fajnymi pomysłami możemy wziąć coś konkretnego do naszej rzeczywistości. Z kolei współpacujący z Kasią makehomeeasier.pl kompletnie do mnie nie przemawia i wygląda jak topornie przygotowany, nieautentyczny, internetowy produkt. Ale Kasia, Zosia i Małgosia z Make life easier robią dobrą robotę. A mój wywiad z Kasią możecie zobaczyć tu [LINK]:

Jak oszczędzać pieniądze

www.jakoszczedzacpieniadze.pl

Jedna z moich pierwszych blogowych fascynacji. To taki blog, z którego garściami można czerpać zupełnie bezpłatnie solidną wiedzę popartą latami doświadczeń i żelaznej konsekwencji. Michał to – jak to się czasem mówi – to „solidna firma” i jego kolosalny sukces to suma ogromu pracy, zaangażowania i lat starań o budowanie zaufania wśród czytelników. Do Michała zaglądam regularnie, bo choć z różnych powodów nie publikuje już tak często jak kiedyś, to na blogu znajduję mnóstwo wartościowych informacji, które – jeśli chodzi o domowe finanse – są zawsze aktualne! Polecam też jego książkę „Finansowy Ninja”, którą można kupić klikając w ten link, a dwa moje wywiady z Michałem możecie zobaczyć tutaj:

Subiektywnie o finansach

www.subiektywnieofinansach.pl

 

Blog Macieja Samcika to bardzo aktualne źródło informacji finansowych i konsumenckich. Atutem są częste publikacje z analizami nowych zjawisk i ofert na rynku finansowym. Każdy, kto choć trochę interesuje się swoimi finansami powinien tam zaglądać, żeby trzymać rękę na pulsie. Dla mnie to także przyjemna, ciekawa lektura, dzięki której wzbogacam też swoją ogólną wiedzę dotyczącą finansów.

 

22 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.