• Instagram
  • YouTube

Organizacja apteczki

Bardzo jestem ciekawa jak wygląda u Was domowa apteczka. U mnie przez dłuższy czas była to zapchana szuflada, potem jakieś wiecznie niedomykające się pudełko. Generalnie chaos i bałagan. Wypracowanie odpowiedniego systemu przechowywania leków zajęło mi chwilę, ale za to teraz wszystko jest pod ręką!

pedantula-17-12-66

Z pomocą przyszło mi „szufladowe pudełko” – do kupienia w każdym markecie budowlanym. Są w nim trzy szuflady, w których zmieściłam podstawowe, najczęściej używane rzeczy: leki przeciwbólowe, żeby zawsze były pod ręką, lekarstwa Rysia: coś na gorączkę, krople do nosa etc. oraz pierwszą pomoc przy skaleczeniu: plastry w różnych rozmiarach, woda utleniona, gaziki do odkażania. To są rzeczy, które zawsze powinny być pod ręką, dlatego apteczka stoi w szafce w kuchni i w razie potrzeby nie trzeba daleko szukać.

W oddzielnym pojemniku trzymam leki na przeziębienie: syrop, krople ziołowe, coś na katar. W trzecim opatrunki i bandaże. I to by było na tyle, jeśli chodzi o moją apteczkę.

Jeśli bierzecie jakieś suplementy czy witaminy czwarty pojemnik możecie przeznaczyć właśnie na preparaty tego typu.

pedantula-17-12-59

pedantula-17-12-60

pedantula-17-12-61

Przez dłuższy czas zachowywałam resztki leków wydawanych na receptę w przypadku jakiejś poważniejszej infekcji. Ale prawda jest taka, że kiedy zachorujemy poważniej i tak idziemy do lekarza, który przepisuje zazwyczaj inne leki, dlatego naprawdę nie ma sensu przetrzymywać ogromnej ilości syropów czy tabletek, kiedy w praktyce i tak raczej ich nie zużyjemy. Tym bardziej, że leki mają stosunkowo krótki termin przydatności do spożycia, więc nie ma co robić zapasów.

pedantula-17-12-65

Pamiętajcie tylko, żeby ABSOLUTNIE nie wyrzucać leków do śmieci: opakowania i ulotki o dawkowaniu oczywiście trzeba wyrzucić do pojemnika do recyklingu, ale same leki trzeba odnieść do apteki. Zazwyczaj gdzieś na widoku stoją w nich pojemniki na przeterminowane lekarstwa, a jeśli nie to w każdej aptece mają obowiązek takie leki przyjąć i przekazać do odpowiedniego zutylizowania.

No! I dużo zdrowia dla Was!

11 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.