• Instagram
  • YouTube

Piękne kartki świąteczne… i nie tylko!

Czy tylko ja mam wrażenie, że zanika piękna tradycja przesyłania sobie odręcznie napisanych życzeń?

Jeśli tak jak ja tęsknicie za pięknymi, świątecznymi kartkami, to ten wpis sprawi Wam dużo radości! Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić kilka fantastycznych Twórczyń, u których możecie zamówić wyjątkowe kartki świąteczne!

Radość tworzenia

Karolina z zawodu jest pedagogiem specjalnym i pracuje z dziećmi, a popołudniami zmienia się w rękodzielnika i działa z papierem. Ciągle nie może się zdecydować, gdzie jej lepiej 🙂

O scrapbookingu usłyszała po raz pierwszy, kiedy robiła album upamiętniający wspólne miesiące i lata z ówczesnym chłopakiem, a obecnym mężem, i już wtedy całkowicie pochłonęła ją nowa pasja. Jednak zanim zdecydowała się pokazać światu i sprzedawać prace (kartki, eksplodujące boxy i albumy), minęło kilka lat.

Dziś nie wyobraża sobie, że mogłaby przestać tworzyć, ponieważ wie, jak wiele radości jej kartki czy albumy sprawiają osobom, które są nimi obdarowane, a radość w oczach innych ludzi jest czymś nie do przecenienia. Zaglądajcie do Karoliny i też nacieszcie swoje oczy tymi cudami!

Karolina przewidziała dla Was rabat 10% oraz 30% dla pierwszych trzech osób, które złożą zamówienie.

annas.craft.room

Anka, która obecnie mieszka w Irlandii, zawsze marzyła o tworzeniu czegoś ładnego, ale niestety – jak sama przyznaje – nie potrafi rysować ani malować. Ponad rok temu poszukując pomysłów na scrapbookowy album na zdjęcia, natknęła się na journal” – rodzaj „pamiętnika”. Zaczęła więc oglądać filmiki na YT, żeby zrozumieć, co to w ogóle jest i do czego służy. Otóż w takim pamiętniku można dokumentować codzienność albo zbierać tam tylko najciekawsze momenty. Słuchajcie, można wszystko – wrzucić zdjęcie, dodać krótką notkę, coś nabazgrać albo pięknie narysować. Mogą to być wspomnienia z wakacji, wyprawy czy imprezy. Taki scrapbookowy zapis wydarzenia. Dodajemy bilety, mapę, zasuszony kwiatek lub coś, co uznamy, że warto tam mieć.

„Journale” Anki mają mnóstwo schowków, kopert, kieszonek na takie właśnie skarby. Anka wykonuje je tematyczne: wakacje, święta, pory roku, lawenda, las, Francja, Włochy itp. Twórczyni używa do nich gotowych papierów, które drukuje sama i dopasowuje do projektu. Oprócz tego (i teraz idzie najfajniejsze) Anka korzysta z wielu rzeczy przeznaczonych do… kosza. Daje nowe życie opakowaniom, tekturze z pudełek na przesyłki, resztkom tapety, starym materiałom. Jej mąż już sam nie wie, co można wyrzucić, a czego lepiej nie ruszać 😉

Oprócz pamiętników wykonuje kartki i uwielbia dokładać zakładki do książek do swoich małych dzieł. Zawsze dodaje też do projektu trochę „przydasi”, dzięki czemu można dekorować je według własnego uznania.
Ze wszystkich, którzy polubią profil Anki na Instagramie i napiszą w komentarzu, że są ode mnie, Ania wybierze pod koniec listopada jedną osobę, której sprezentuje świąteczny journal.

manka_project

Monika tworzy personalizowane prezenty (obrazki 3D, kartki, albumy na zdjęcia) oraz dekoracje przy użyciu wielu technik zdobienia tj. scrapbooking, quilling, decoupage. Stawia na oryginalność, dlatego każda z jej prac jest inna. Monice bardzo zależy na tym, żeby każdy odbiorca miał „coś swojego, niepowtarzalnego” 🙂

Monika – z wykształcenia agrobiolożka – jest samoukiem. Każdą z technik poznawała małymi krokami metodą prób i błędów. Ta „zabawa” z dnia na dzień sprawiała jej coraz więcej frajdy, dlatego przez kilka lat z wielką przyjemnością przekazywała zdobytą wiedzę podczas warsztatów dla dzieci i dorosłych. Zawsze powtarza, że jej niełatwe studia były potrzebne, ponieważ dzięki wielogodzinnej pracy pod mikroskopem wyćwiczyła swoją cierpliwość.

dylwiamaplan

Sylwia od ponad roku tworzy swoją kreatywną przestrzeń – zajmuje się kaligrafią, przygotowuje personalizowane papeterie ślubne, zaproszenia oraz kartki okolicznościowe.

Sylwia chętnie Was zainspiruje i doradzi, ale to Wy macie wpływ zarówno na tekst życzeń, jak i na wybór ilustracji. Każda kartka to także nowa historia i wyjątkowe doświadczenie dla samej Sylwii.

zadurowo

Zaskoczenie, chwila skupienia, a potem szczera radość” – tak zwykle reaguje osoba obdarowana kartką Asi i Asia właśnie dla takich chwil tworzy. Pomaga wyrażać emocje, upamiętniać ważne momenty i zatrzymywać wspomnienia.

O sobie mówi: żona, mama i miłośniczka natury. Po papier i nożyczki sięgnęła, bo sklepowe kartki to za mało, by pokazać, że jej na kimś zależy. Przez kilka lat scrapbooking był jedynie jej pasją. Potem przyszła pandemia, która oddzieliła nas od bliskich i to sprawiło, że Asia otworzyła pracownię Zadurowo dla szerszego grona.

Teraz tworzy dla tych, którym zależy na niepowtarzalnych i osobistych upominkach. Wkłada cały swój talent i serce, by jej klienci również mogli zobaczyć tę radość na twarzach swoich bliskich.

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.