• Instagram
 • YouTube

Ozdobne tekstylia. Proste świąteczne dekoracje DIY!

W tegorocznych filmach o świątecznych dekoracjach pokazuję Wam jak w prosty sposób zamienić codzienne przedmioty, które służą nam cały rok, w świąteczne dekoracje! Na moim kanale YouTube znajdziecie film, w którym opowiadam o tych prostych zmianach, a w tym wpisie znajdziecie instrukcje, jak zamienić codzienne, całoroczne tekstylia w odświętne dekoracje za pomocą bardzo prostych zabiegów. Zapraszam!

Poduszki prezenty

Czy wspominałam już, że tegoroczne zabiegi dekoracyjne są bardzo, ale to bardzo proste? W tym roku spędzamy w domach więcej czasu niż zwykle, co nie znaczy, że mamy więcej czasu wolnego. Wielu z nas dogląda nie tylko domu, ale i zdalnej szkoły dzieci, swojej pracy i czuwamy nad tym, żeby nasze domowa organizacja nie stawała na głowie. Dlatego nie ma nic złego w symbolicznych dekoracjach! Przewiąż poduszki wstążką! Możesz użyć wstążek do pakowania, wstążek po prezentach, albo kupić rolkę nowej wstążki! Kilka poduszek z wielkimi kokardami nie jest super-praktyczne, ale robi wrażenie, a przecież o to chodzi w dekoracjach!

Poszewki ozdobne LUPIN

Wyszywane gwiazdy

Tutaj kroków jest trochę więcej, więc rozpiszę to w punktach.

Potrzebujemy:

 • poduszek
 • papieru
 • nożyczek
 • mydełka krawieckiego
 • filcu w dwóch kolorach
 • flizeliny tapicerskiej
 • igły i nitki

 

Wykonanie:

 1. Przygotuj wzór gwiazdy na papierze. Narysuj i wytnij.
 2. Za pomocą mydełka krawieckiego, albo specjalnego markera, który naznaczy filc i flizelinę, ale nie zostawi trwałych śladów obrysuj kształt gwiazdy na filcu i flizelinie. Pamiętaj, że gwiazda flizelinowa powinna być trochę mniejsza niż gwiazda filcowa. Wytnij tyle zestawów ile poduszek chcesz ozdobić.
 3. Za pomocą grubej nici, u mnie świetnie sprawdziła się mulina przyfastryguj gwiazdy do poduszki. W ten sposób, kiedy będziesz mieć już dość świątecznego klimatu, jednym pociągnięciem pozbędziesz się dekoracji, a poduszka pozostanie niezniszczona.

Ula Pedantula ozdabianie poduszek

Okrągłe poduszki KUGLEASK

Dekoracje krzeseł

Ten patent kojarzy mi się z pięknie przystrojonymi salami weselnymi. Jest to sposób nie tylko na odmianę wyglądu stołu, ale również na ujednolicenie krzeseł, jeśli nie wszystkie są takie same. Jak to zrobić?

 1. Na każdym z krzeseł zawieś bieżnik i wyrównaj.
 2. Przed pocięciem sznura zmierz ile go potrzebujesz. Końce przytop za pomocą zapaniczki (ostrożnie!) i zabezpiecz węzełkami.
 3. Tam gdzie siedzisko styka się z oparciem obwiąż krzesło ozdobnym sznurem. Ja związałam końce sznura węzłem płaskim, ale może to być również kokarda, czy wszystko inne, co tylko przyjdzie Ci do głowy.

Bieżnik BEKKEBLOM

Lodowe kryształki na firankach

To projekt, który bardzo przypadł do gustu mojemu Rysiowi! Do mlecznej, półprzezroczystej firanki przylepiliśmy samoprzylepne kryształki. Muszę przyznać, że jest to zadziwiająco przyjemne zajęcie, a same kryształki można kupić w bardzo dobrej cenie kilku złotych za kilkadziesiąt sztuk (szukajcie, uwaga: diamentów samoprzylepnych! 🙂 ) A najlepsze jest to, że jak minie Wam ochota na dekoracje, to możecie je delikatnie usunąć bez najmniejszej szkody dla firanki!

Firana GOLMA

Oszronione zimowe okna

Czy w tym roku zima pomaluje nasze okna szronem? Jestem sceptyczna, dlatego wzięłam sprawy w swoje ręce! W JYSK kupiłam rolkę samoprzylepnej folii, wycięłam nieregularny kształt zaspy śnieżnej, a za pomocą specjalnego dziurkacza z tego co zostało wycięłam gwiazdki z dwóch rozmiarach (można je oczywiście także wyciąć nożyczkami!) Muszę przyznać, że jestem baaaaardzo zadowolona z efektu! Folię przykleiłam do okien na potrzeby sesji zdjęciowej, ale mimo iż do świąt jeszcze chwila – folia została.

Na parapecie położyłam wałki, które chronią przed przeciągiem. Dla efektu one również zostały przewiązane kokardą i teraz, prócz swojej podstawowej funkcji stanowią również dekorację!

Bardzo mi się to moje zimowe okno podoba, a Wam?

Folia na okno FOSSEN i wałki przeciw przeciągowi BREGNE

Kochani! Mam nadzieję, że tymi prostymi pomysłami zainspirowałam Was do tego, jak ze zwykłych codziennych i całorocznych przedmiotów małym kosztem wyczarować świąteczny klimat. Wszystkie przedmioty znajdziecie w JYSK. Klikając w zdjęcia i opisy pod zdjęciami przeniesiecie się prosto do sklepu.

Pomysły na to jak zamienić zwykłe latarenki w świąteczne magiczne latarnie znajdziecie w tym wpisie [KLIK]

Pamiętajcie, że wpisy są uzupełnieniem filmu na YouTube [KLIK]. Już jutro, we czwartek, o godzinie 18:00 spodziewajcie się kolejnego filmu i kolejnych wpisów z instrukcjami!

Zapraszam, Wasza Ula Pedantula 🎄

Listę otwartych sklepów stacjonarnych JYSK znajdziecie pod tym linkiem KLIK.

Materiał powstał przy współpracy z firmą:

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.