• Instagram
  • YouTube

Zimowe latarenki. Proste świąteczne dekoracje DIY!

Latarenki, latarnie i lampiony to piękna całoroczna dekoracja. W lecie stawiam je na tarasie i w ogrodzie, zimą zapalam w nich świece i stawiam w różnych miejscach domu: przy kominku, na schodach, w oknach. W okolicach zbliżających się świąt można łatwo zmienić ich charakter na bardziej zimowy, magiczny i świąteczny. Jak to zrobić? Zapraszam na wpis w którym pokażę Wam jak w prosty sposób zamienić codzienne lampiony w zimowe latarenki za pomocą bardzo prostych sposobów!

Duża zimowa latarnia

Jej bazą jest duża, minimalistyczna latarnia ze świeczką ledową. Bardzo lubią ją za to, że jest bardzo uniwersalna! Dzięki ledowej świeczce możliwości dekoracji są niemal nieograniczone. Ja wybrałam taki sposób: ścianki pomalowałam klejem introligatorskim – bardzo dobrze się rozprowadza, a zasychając robi się przeźroczysty – idealnie nadaje się więc do tego typu zadań specjalnych. Po namalowaniu zasp obsypałam szybki latarni białym brokatem, który na żywo wygląda jak skrzący śnieg! Możecie użyć też sztucznego śniegu! Klej introligatorski bardzo dobrze zmywa się wodą i całość dekoracji nie uszkodzi szybek.

latarenkiKwadratowa latarnia LAU

Złota latarenka leśna

Złote lamówki i pionowe żłobienia w ściankach sprawiają, że latarenka już sama w sobie jest odświętna. Ja zdecydowałam się jednak na dodanie do niej gałązki cisu. Przymocowałam ją za pomocą kleju na gorąco. To bardzo dobra metoda, bo klej na gorąco, mimo, że dobrze trzyma, bardzo łatwo daje się też usunąć!

Latarenka ze złoceniami TOMMY

Mała latarenka „na bogato”

Ozdabianie tego maleństwa dało mi mnóstwo radości, a efekt końcowy musicie przyznać, że wyszedł bardzo… odświętny! Na górze i dole przykleiłam za pomocą kleju na gorąco brokatową pasmanteryjną taśmę, do ścianek przykleiłam samoprzylepne diamenciki (pisałam już o nich w tym wpisie, gdzie między innymi pisałam o ozdabianiu firanek). Wokół „komina” latarenki zawiązałam jeszcze kokardę, bo… czemu nie! Ale pamiętajcie, że taki zabieg można zrobić tylko wtedy, kiedy w latarence nie pali się prawdziwy ogień!

Latarenka Augustinus ze świecą LED

Kochani! Mam nadzieję, że tymi prostymi pomysłami zainspirowałam Was do tego, jak ze zwykłych codziennych i całorocznych przedmiotów małym kosztem wyczarować świąteczny klimat. Wszystkie przedmioty znajdziecie w JYSK. Klikając w zdjęcia i opisy pod zdjęciami przeniesiecie się prosto do sklepu.

Pomysły na to jak zamienić poduszki, bieżniki, firanki i okna w świąteczne dekoracje znajdziecie w tym wpisie [KLIK]

Pamiętajcie, że wpisy są uzupełnieniem filmu na YouTube [KLIK]. Już jutro, we czwartek, o godzinie 18:00 spodziewajcie się kolejnego filmu i kolejnych wpisów z instrukcjami!

Zapraszam, Wasza Ula Pedantula 🎄

Listę otwartych sklepów stacjonarnych JYSK znajdziecie pod tym linkiem KLIK.

Materiał powstał przy współpracy z firmą:

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.