• Instagram
  • YouTube

Już to masz. Proste dekoracje świąteczne DIY

Zamysł tego cyklu opiera się na założeniu, że to, czego używamy na codzień przy odrobinie pomysłu i nakładu pracy możemy czasowo zamienić w świąteczną dekorację. Może to być świecznik, którego używamy cały rok, albo ramka na zdjęcia. Zwykłe przedmioty, które na czas świąt zamieniamy w dekoracje.

Wszystko, co widzicie na zdjęciach pochodzi ze sklepu JYSK. Pod zdjęciami, w opisach są nazwy i linki, które przeniosą Was prosto do sklepu.

Świecznik na okrągły rok

Ten świecznik, to jeden z bardziej uniwersalnych elementów wystroju wnętrza. Doskonale funkcjonuje solo, ale można go owinąć sznureczkiem ledów na baterie i zmienia się nie do poznania. Możliwości są właściwie nieskończone, a efekt? Sami oceńcie.

Świecznik koło czarny ESGIR

Zimowe drzewko

Bazą tej dekoracji jest sztuczne drzewko, bardzo przypominające drzewko oliwne. Za pomocą kleju na gorąco ozdobiłam je białymi pomponikami, owinęłam wstążką i sznurem delikatnych światełek, co sprawiło, że zamieniło się w magiczną bajkową roślinę.

Roślina sztuczna YNGVAR

Ramki z prezentami

Wychodzę z założenia, że ramek nigdy za wiele, dlatego przyznaję, że mam ich domu pod dostatkiem. Wpadłam więc na pomysł, żeby wykorzystać je do zrobienia świątecznych dekoracji. Do tego celu użyłam kilku papierów do pakowania, z których wycięłam… najzwyklejsze prostokąty, gwiazdki, choinki. Przymocowałam je do tła ramki za pomocą taśmy dwustronnej i dorysowałam kokardki. Do jednej z ramek przy użyciu kleju na gorąco zamocowałam kokardkę na szybce ramki i w ten sposób powstała dekoracja trójwymiarze. Szczerze polecam Wam taką zabawę 😉

Złoto, a skromnie

To jedno z ulubionych powiedzonek moje mistrzyni makijażu, Ani. W tym przypadku sprawdza się doskonale. Na sam koniec chciałabym więc Wam pokazać sposób na ubranie choinki w… ozdoby, które zgodnie z założeniem producenta miały wisieć na ścianie. Są duże, więc nie potrzeba im wiele więcej. Do ozdobienia drzewa potrzebowałam kilku kompletów i powiem Wam, że jestem przekonana, że jeśli nie mamy czasu, to jest to doskonały pomysł na dekorację świątecznego drzewka. Złoto, a skromnie i elegancko 😉

Ozdoba ścienna STELLAN

Ten wpis jest uzupełnieniem filmów, które możecie obejrzeć na moim kanale YouTube oraz na blogu. Nagrałam dwa filmy, w których pokazuję jak zamienić codzienne przedmioty w świąteczne dekoracje, tak, by zmienić ich charakter, cieszyć się świąteczną atmosferą, bez konieczności inwestowania w naręcza świątecznych dekoracji.

Wpisy z instrukcjami, jak wykonać dekoracje z filmów krok po kroku znajdziecie poniżej (wystarczy kliknąć w tytuł)

Listę otwartych sklepów stacjonarnych JYSK znajdziecie pod tym linkiem KLIK.

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.