• Instagram
  • YouTube

Porządki w sznurkach

Zawsze, ale to zawsze jest tak, że sznurki przechowywane razem plączą się niemiłosiernie i właśnie wtedy, kiedy potrzebujesz podwiązać łodyżki pomidorów albo coś zapakować, musisz najpierw stoczyć walkę z plątaniną.

Jest na to bardzo prosty i co ważne estetyczny sposób: pojemnik ze słoika.

pedantula.17.12-33

Przepis jest prosty: wystarczy słoik odpowiedniej wielkości – tu nie ma wielkiej filozofii; powinien być co najmniej litrowy, żeby zmieściła się w nim szpulka sznurka. Do tego kawałek materiału lub serwetka, tasiemka lub gumka do związania i gwóźdź i młotek.

pedantula.17.12-09-2

Na dobry początek trzeba zrobić dziurkę w wieczku od słoika: delikatnie wbijcie gwóźdź na wylot, poruszajcie nim trochę, żeby otwór był odpowiednio szeroki i gotowe. W moim pojemniczku znajdą się dwa mniejsze motki sznurka, więc otwory też będą dwa.

porządki w sznurkach

Potem zwoje sznurka trzeba włożyć do słoika i przewlec końce sznurków przez dziurki. Zamykamy słoik i pojemnik jest gotowy, teraz wystarczy go ozdobić. Ja wybrałam zwykłe, papierowe – choć solidne – serwetki w kwiaty, ale równie dobrze sprawdzi się materiałowa przykrywka. W odpowiednich miejscach wystarczy zrobić małą dziurkę, założyć osłonkę na pokrywkę i przewiązać ją wstążką.

pedantula.17.12-29

pedantula.17.12-30

pedantula.17.12-32

pedantula.17.12-34

Przygotowanie całości zajmie Wam jakieś 5 minut, a ze sznurkami raz a dobrze będziecie mieli spokój!

5 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.