• Instagram
  • YouTube

Proste meble z drewnianych skrzynek

IMG_6732

Pewnie widzieliście już dziesiątki sposobów na wykorzystanie drewnianych palet. Ja postanowiłam zrobić wersję zminiaturyzowaną i wykorzystać drewniane skrzynki żeby zrobić sobie dwa podręczne letnie stoliki. Kiedy zobaczyłam drewniane skrzynki na www.pieknowdomu.pl od razu wiedziałam, że muszę je mieć, chociaż wcale nie miałam pomysłu na ich wykorzystanie. W dwóch przechowuję warzywa, które nie lubią lodówki (skrzynki mają przerwy między deseczkami, które zapewniają im dobrą wentylację). Ale uwaga – z tego samego powodu skrzynki nie nadają się do tego, żeby bezpośrednio w nich sadzić kwiaty. Nawet jeśli wyłożycie je włókniną to ziemia będzie bardzo szybko wysychać, dlatego jeśli kwiaty, to tylko w swoich oryginalnych doniczkach, a drewniane skrzynki możecie wykorzystać jako piękną osłonkę.

IMG_6752

Ja uwielbiam „gołe” drewno, ale skrzynki dają wielkie pole do popisu dla każdego, kto lubi spersonalizowane rzeczy: można je zabejcować albo pomalować, udekorować okuciami czy wypalić na nich wzorki. Co więcej mają mnóstwo zastosowań  – są idealne do przechowywania różnych rzeczy w domu (od papierów po zabawki czy narzędzia), można taką skrzynkę wozić w samochodzie i pakować do niej zakupy, można ustawić pod ręką na przechowanie rzeczy, na które akurat nie masz lepszego miejsca.

IMG_6725

Ja z prostego zestawu skrzynek (cztery w tym samym rozmiarze) ustawiłam sobie stoliki: jeden przy kanapie. Trzymam na nim książki, muszę mieć miejsce na kubek, a bluszczyk dodałam, żeby było bardziej kolorowo. Skrzynki nie są pozbijane razem, ale gdybym miała małe dziecko albo rozrabiające zwierzaki pewnie bym je połączyła na stałe, żeby uniknąć przykrych niespodzianek. Skrzynki ustawione luzem mają tą zaletę, że można je w dowolnym momencie zmienić w co tylko chcesz: wyższy stoliczek, siedziska dla kilku osób czy piętrową szafę.

IMG_6738IMG_6740

Skrzynki znakomicie sprawdziły się też jako podstawki do tacy na tarasie. W tym roku mam super kanapę w zadaszonej części tarasu – miałam jeden nadprogramowy mebel, więc postanowiłam go ustawić od zachodniej strony domu i to była świetna decyzja. Nie zliczę ile drzemek tam odbyłam w czasie pisania książki. Mam jeden stolik, który może być wykorzystywany także na tarasie, ale często jest zajęty przez grilla, więc potrzebuję czasem czegoś więcej i wtedy skrzynki sprawdzają się znakomicie.

Zapolujcie na skrzyneczki na przykład tutaj a będziecie mieć uniwersalne meblo-szuflado-segmenty do wykorzystania w wielu miejscach w domu (i garażu… i składziku… i na balkonie… i w piwnicy…).

12 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.