• Instagram
  • YouTube

Wazoniki ze słomek

Często tak mam, że przechodzę koło ulubionego sklepu typu „mydło i powidło” i kupuję coś, co mnie zainspiruje do wykonania domowych dekoracji. Kiedy zobaczyłam piękne, kolorowe, papierowe słomki pomyślałam zupełnie o czymś innym: o orzeźwiających, pysznych i kolorowych sokach, które będę przez te słomki pić. 

15.03-35

Niestety okazało się, że słomki szybko nasiąkają płynem i robią się mało apetyczne. Więc znalazłam dla nich inne zastosowanie. Dość szybko się rozkręciłam i do papierowych słomek dołączyłam takie zwykłe, plastikowe i oto co z tego wyszło!

Do wykonania wazonu ozdabianego słomkami przyda się wam dowolny pojemnik plastikowy (może być po zupie na wynos) albo pusta plastikowa butelka, z której odetniecie górę. Przygotujcie też klej w pistolecie. I oczywiście słomki: kolorowe, papierowe albo plastikowe, cokolwiek macie pod ręką.

15.03-37

Słomki trzeba przyciąć tak, żeby były nieco dłuższe od wysokości pojemnika. I teraz po kolei przyklejaj słomki ciasno, jedna obok drugiej. Jeśli naczynie jest nieco szersze od góry pamiętajcie, żeby przyklejać słomki ciasno na dole, a nieco luźniej od góry. Chodzi o to, żeby słomki układały się prosto, a nie pod kątem.

15.03-38

15.03-44

Słomki wystarczy przykleić na górze i na dole, nie musicie przyklejać ich na całej długości.

15.03-39

Ja wykorzystałam także „przegubowe” słomki – można je albo zostawić pionowo, albo śmiesznie powyginać we wszystkie strony.

15.03-43

Tak wykonane wazoniki są dość delikatne, nie nadają się więc do wielkich bukietów, ale pięknie będą się w nich prezentować nawet najbardziej skromne kwiatki.

15.03-51

15.03-59

15.03-57

Życzę Wam zatem miłego tworzenia!

1 komentarz

Zostaw komentarz