• Instagram
  • YouTube

Wygoda w podróży

Sezon wakacyjny w pełni! Ja z kolei z powodów zawodowych podróżuję przez cały rok, nie tylko latem, wiec do perfekcji opanowałam proste sposoby na podróż we względnym komforcie. Cały zestaw wyrusza dzisiaj ze mną na wakacje!

Zobaczcie z czym nie rozstaję się w podróży.

Zaciemniająca zasłonka na okno

Powstała z myślą o dzieciach, które kiedy długo jest jasno mają problemy z zasypianiem. Ale sprawdza się znakomicie kiedy podróżujecie do innej strefy czasowej, ale także kiedy okazuje się, że w hotelu czy pensjonacie są śliczne, ale ażurowe firaneczki albo wielka latarnia za oknem. Matowa płachta jest mocowana na przyssawki, więc łatwo ją zamocować na dowolnym oknie. Pakowana w poręczną torbę, którą z łatwością zmieścicie w walizce.

IMG_9895

IMG_9972

IMG_9969

https://www.mamagama.pl/gro-zaslonka-zaciemniajaca-w-okno-gro.html

Własna poduszka

Nie wiem jak Ty, ale ja mam hopla na punkcie poduszek. Lubię tylko jeden rodzaj: takie nie za wielkie, prostokątne i dość twarde, ale elastyczne 🙂 No i jak mam inną, to ze spania nici. Więc… zawsze kiedy śpię poza domem zabieram swoją poduszkę ze sobą. Nawet kiedy lecę samolotem z bagażem podręcznym mam podusię pod pachą 🙂 ALE ponieważ po drodze poduszka odwiedza lotniska, samochody, samoloty i różne inne dziwne miejsca to wożę ją w podwójnej poszewce. Wierzchnia jest „podróżna”, a spodnia, czysta do spania.

IMG_9953

Przenośny odtwarzacz

Telewizor jest w pokoju hotelowym na porządku dziennym, ale radio już niekoniecznie. Dlatego zawsze zabieram ze sobą swój głośnik, który podłączam do komórki i albo słucham radia albo ulubionej muzyki z własnych zasobów. Często jestem po prostu zbyt zmęczona żeby włączać telewizor, a głośnika mogę używać nawet podczas kąpieli albo kiedy chcę przed snem posłuchać relaksującej muzyki. Mój głośnik ma eleganckie etui na podróże, wiec nawet poza domem czuje się świetnie!

IMG_9893

IMG_9887

Nawilżacz powietrza

Klimatyzacja w samochodzie albo w pokoju hotelowym sprawia, że skóra jest bardzo wysuszona. Ten podręczny nawilżacz można podłączyć do zasilania przez USB, będzie więc działał w samochodzie, przy komputerze czy gdziekolwiek będziecie chcieli go zabrać. Wydaje się, że strumień mgiełki jest delikatny, ale naprawdę robi różnicę! A urządzenie montuje się na dowolnej butelce z wodą!

IMG_9885

https://www.amazon.com/Portable-Bottle-Humidifier-Cable-Office/dp/B00GEAE32Q

Kubek-termos

Czwarta rano, zimno i godzina drogi na lotnisko. Albo kilka godzin za kółkiem w środku nocy. Nic nie stawia na nogi lepiej niż kubek gorącej kawy albo mocna herbata. Dlatego zawsze mam ze sobą termiczny kubek – po pierwsze dłużej utrzymuje ciepło, po drugie przyjemniej się z niego pije.

IMG_9949

 

2 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.