• Instagram
  • YouTube

Plamy z błota – jedyny słuszny sposób

Co będzie jeśli do błota doda się wody? Więcej błota! Logiczne, prawda? Dlaczego więc pierzemy ubłocone rzeczy??? No właśnie… To niestety najlepszy sposób, żeby całe ubranie zszarzało… A pozbycie się plamy z błota jest dziecinnie proste, nawet jeśli nie macie pralki pod ręką! Trzeba tylko pamiętać o zasadzie 3xW

  1. wysusz – każde zabłocone ubranie trzeba najpierw BARDZO STARANNIE WYSUSZYĆ. Połóż je, najlepiej na słońcu albo w przewiewnym miejscu i nie ruszaj dopóki całe błoto dokładnie nie wyschnie, ale tak dosłownie na wiór
  2. wykrusz – suche błoto wykruszysz bez trudu: strzepuj, pocieraj, drap, poruszaj materiałem w przeciwne strony, lekko go naciągaj, trzep – rób co zechcesz, byle wyszło ile się da! To jest kluczowy moment, bo im więcej wykruszysz, tym większy będzie sukces prania! Zrób to naprawdę starannie!
  3. wypierz – najpierw ręcznie, mydłem i najlepiej miejscowo, czyli tylko w miejscu największego zabrudzenia. Chodzi o to, by   usunąć resztki brudu nie mocząc przy tym czystego fragmentu tkaniny. Kiedy po błocie prawie nie ma już śladu pierz jak zwykle!

Powodzenia!

Żeby poznać mój niezawodny sposób na prawie wszystkie plamy (który nie działa na krew i błoto właśnie) zobaczcie film – wystarczy kliknąć w TEN LINK.

Jak usunąć plamy z czerwonego wina? KLIKNIJ TUTAJ

Plamy z letnich owoców? Żaden problem! KLIKNIJ TUTAJ

7 komentarzy

Zostaw komentarz