• Instagram
  • YouTube

W co się bawić na pikniku

W ramach letniego, piknikowego cyklu Pedantuli pojawiły się już różne pomysły.

zabawy dla doroslych przy pikniku

Na pierwszy ogień poszło nakrycie stołu oraz praktyczne sposoby na piknikowe zagwozdki – czyli jak zamienić worek na śmiecie w żarłocznego rekina, jak podać wodę czy napoje, żeby nie lądowały w nich osy i liście i jak ułatwić gościom samoobsługę przy stole.
LINK

w co się bawić latem

Przygotowałam też filmik o tym jakie proste i niewymagające dodatkowych przygotowań zabawy można zaplanować dla dzieci. Bańki, tor samochodowy z byle czego oraz wodne bomby zajmą Wasze dzieci na cały dzień!
LINK

Ale dorośli też mogą mieć swoje zabawy! W sumie ile można gadać o polityce Zwłaszcza jeśli Wasi goście dobrze się nie znają warto przygotować dla nich kilka zabaw na rozgrzewkę, żeby wszyscy lepiej się poznali.

IMG_0338

Do każdej z tych zabaw wykorzystamy naczynia piknikowe: talerze oraz kubki.
Na dole papierowych albo plastikowych talerzy możecie wypisać proste zadania: zaśpiewanie refrenu piosenki, wykonanie jaskółki czy stania na rękach. To takie neutralne zadania, dla wszystkich ale możecie też wymyślić zadania tematyczne, zgodne z motywem przewodnim imprezy. W pewnym momencie na dane hasło wszyscy zaglądają na spód swojego talerza i muszą wykonać przypisane im zadanie. Kiedy to czytasz pewnie brzmi sztywniacko, ale po pierwszej karkówce i piwie będzie ubaw

IMG_0347

IMG_0348

IMG_0322

Druga zabawa bazuje na plastikowych kubkach, na które naklejamy naklejki z kolejnymi numerkami. Dzięki nim kubki się nie pomylą, bo każdy zapamięta swój numer. A numery można wykorzystać do zabawy na dwa sposoby. Pierwszy to zmodyfikowana zabawa w głuchy telefon: gospodarz przekazuje jakieś skomplikowane zdanie, najlepiej zawierające długie, trudne słowa na ucho osobie z numerkiem 1. Ta z kolei musi znaleźć osobę z numerem 2 i powtórzyć zdanie. I tak dalej, aż do osoby z najwyższym numerkiem, która mówi zdanie na głos. Druga zabawa z kolei wymaga przygotowania listy zadań do wykonania dla dwóch osób i przypisania im numerów: na przykład numer 5 ma przekazać za pomocą gestów numerowi 9 tytuł filmu, a numer 9 ma 2 minuty, by je odgadnąć. Listę takich zadań warto przygotować wcześniej. Wcześniej też trzeba przypisać numerki, żeby dobór par rzeczywiście był przypadkowy i żeby nie korciło Was by dobierać pary wedle uznania

IMG_0319

IMG_0325

IMG_0321

2 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.