• Instagram
  • YouTube

Działo się w listopadzie…

Listopad to mój ulubiony miesiąc, miesiąc moich urodzin! Uwielbiam mieć urodziny! Kocham prezenty i radość jaką przynoszą! Cieszą mnie spotkania z bliskimi z tej właśnie okazji. Tegoroczne urodziny – ponieważ okrągłe – obchodziłam naprawdę na bogato: kolacja z najbliższymi, a potem kilkudniowy wypad z mężem do Werony. Rano obudziła mnie kawa podana do łóżka, dostałam przepiękne róże prosto z San Remo (włoskiego kwiatowego zagłębia), potem lunch z widokiem na miasto, a na prezent wybrałam sobie w pięknym, starym sklepie jubilerskim cudny pierścionek. Na koniec mąż zaprosił mnie na kolację w kameralnej, eleganckiej knajpce nad brzegiem rzeki. Słowem bajka….

IMG_7083

IMG_E7160

IMG_7105

Jak już pewnie wiesz, Włochy to moje miejsce na ziemi i chociaż staram się szukać nieco mniej uczęszczanych miejsc to Werona jest dla mnie objawieniem… Kawa lub prosecco na Piazza Erbe, widok na miasto z jednego ze wzgórz czy pyszności w małych knajpkach (takie jak moeche – małe kraby smażone w całości, które są wyjątkowym przysmakiem, bo są dostępne zaledwie dwa razy do roku). Cóż, może Pedantula przeniesie się kiedyś do Włoch 🙂 W sumie dom można stworzyć wszędzie 🙂

IMG_7216

IMG_7212

IMG_7134

IMG_7102

IMG_7194

IMG_7072

Listopad był też miesiącem, w którym byłam „kobietą pracującą, która żadnej pracy się nie boi”. Dzięki wizycie w domu Don Vasyla przy okazji realizacji programu „Gwiazdy prywatnie” w TVN Style miałam okazję stać się cygańską tancerką. Potem zajęłam się renowacją mebli – Jimmy Ogden pokazał mi jak można szybko nadać nowe życie starym meblom. A w kawiarence Dzień Dobry TVN przypomniałam sobie jak się szydełkuje (chociaż do szydełka akurat mi najdalej, wolę robić na drutach).

IMG_6779

IMG_6757

IMG_6865

IMG_6864

IMG_6850

IMG_6840

A teraz… pora na grudzień! A więc przygotowania świąteczne. Pod moim biurkiem kłębią się już rzeczy potrzebne do wszystkich zaplanowanych świątecznych wpisów. A zamierzam Cię inspirować codziennie!

23 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.