• Instagram
  • YouTube

Co lubię w Polsce?

Tak się składa, że sporo podróżuję i po Polsce i po Europie, a czasem po świecie i wiecie co? Za każdym razem kiedy do nas wracam widzę jak wiele jest u nas fantastycznych rzeczy. Dlatego zgodnie z hasłem „cudze chwalicie, swego nie znacie” dzisiaj napiszę Wam o tym co naprawdę lubię w Polsce.

1. Pobocza

Wiem, że to śmiesznie brzmi, ale mam najpiękniejsze pobocza w Europie 🙂 A im mniejsza droga, tym ładniejsze. Od wiosny do późnego lata bez przerwy coś przy nich kwitnie i ta sceneria ciągle się zmienia. Jest zielono, sporo jest przy tych poboczach drzew, które tworzą szpalery po obu stronach drogi. Więc przy kolejnej trasie zwróć uwagę na to, co dzieje się z boku drogi, bo często mamy naprawdę piękne obrazki (dosłownie).

 

2. Infrastruktura drogowa

W tym roku sporo podróżowałam po Italii. Raz w roku jadę tam samochodem przez Niemcy i Austrię i naprawdę, naprawdę nie mamy się czego wstydzić. Ponieważ nasze autostrady są nowsze to są nie tylko w lepszym stanie technicznym, ale i nowocześniejsze. Również mniejsze, lokalne drogi są coraz częściej w bardzo dobrym stanie. Oczywiście można narzekać, że przy autostradach stoją wyłącznie fast foody – tu pełna zgoda, ale stacje benzynowe są otwarte całą dobę i są ustawione dość gęsto, a poza tym można w nich kupić naprawdę wszystko, co potrzebne jest w trasie i nie tylko.

 

3. Klimat

Parę lat temu rozmawiałam z mieszkańcem Kalifornii i zachwycałam się tamtejszym klimatem, na co on powiedział: no co ty, wy macie 100x lepiej. Macie cztery bardzo różne pory roku. Coś ciągle się zmienia! I dopiero wtedy spojrzałam na nasz klimat zupełnie inaczej! To prawda! U nas w przyrodzie ciągle coś się zmienia. Mamy szansę nacieszyć się ciepłymi dniami lata. Potem przychodzi jesienny odpoczynek od upałów, przepiękne kolorowe krajobrazy i liście szeleszczące pod stopami. Przy odrobinie szczęścia zimą mamy śnieg i okazję żeby założyć fajne kozaki i długie, otulające płaszcze. A potem przychodzi wyczekana wiosna, wszystko na nowo się rozwija i znów wychodzi słońce.

 

4. Jedzenie

Nasze jedzenie jest naprawdę pyszne. Tradycyjna kuchnia polska umiała korzystać z sezonowych produktów i cieszę się, że i my coraz częściej do niej wracamy. Mnóstwo jest w Polsce drobnych wytwórców serów, wędlin, niedużych wędzarni czy piwowarów, a ich produkty coraz częściej można kupić przez internet. Wybór jest ogromny, wystarczy się tylko rozejrzeć, a czasem po prostu podpytać kto w okolicy sprzedaje na przykład ekologiczne warzywa z własnego pola!

A jakie są Wasze typy? Co mamy fajnego Waszym zdaniem?

3 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.