• Instagram
  • YouTube

Biurowe przedmioty, które służą w domu

Sprzęty biurowe mogą być także domowe! Oto kilka prostych zastosowań rzeczy, które albo już macie, albo możecie kupić za parę groszy w pobliskim papierniku.

Spinacz do poszewki
Mało czego tak nie cierpię jak tego kilkucentymetrowej szerokości paska pustej poszewki u góry kołdry, która nie została porządnie powleczona. Brrrr. Żeby tak się nie stało i żeby ułatwić sobie powlekanie kołdry, zwłaszcza podwójnej, wystarczy największymi biurowymi spinaczami spiąć poszewkę i kołdrę. Dzięki temu „góra” sama się przytrzyma, a ty możesz się zająć całą resztą.

pedantula0103-49

pedantula0103-50

 

Ramki z podstawek pod dokumenty
Długo szukałam sposobu na wyeksponowanie rysunków Rysia tak, żeby ich nie zniszczyć (często są dwustronne) i móc je szybko i często wymieniać. Najwygodniejsze okazały się podkładki pod dokumenty – takie z „łapką” u góry do których dokleiłam uchwyty na gwoździk. Wystarczy zamocować je do ściany i gotowe! Teraz planuję wersję bardziej stylową i szukam takich podkładek, ale z drewna.

pedantula0103-51

rysunki

 

Spinacz do tubki pasty
Mój mąż jest chyba jedynym mężczyzną na świecie, który wyciska tubkę nie od końca, tylko od początku. Finał jest taki, że miałam w domu tubki wyciśnięte dokładnie w środku, z odrobiną pasty na początku i na końcu tubki. Mały spinacz (udało mi się znaleźć taki fajnie kolorowy) rozwiązał ten problem i wreszcie się nie wkurzam rano i wieczorem 🙂

pedantula0103-47

pedantula0103-48

 

Spinacz do kabli
Pomysł prosty, ale bardzo skuteczny. Chociaż udało mi się ostatnio upolować w sklepie Tiger specjalne uchwyty do kabli, które wyglądają lepiej niż spinacz. Nadal jednak używam czasem spinaczy, zwłaszcza, kiedy nie chcę mocować kabli na stałe. Proste i skuteczne, czyli tak jak lubię.

pedantula0103-46

 

Segregator na puszki
Wiem, że to brzmi dziwnie, ale idealnie sprawdza się w wąskich szafkach. Puszki całkiem nieźle widać (z wyjątkiem tych na samym dole, ale tam można ułożyć zapasy) i łatwo po nie sięgnąć. Nie trzeba wyjmować kilku puszek, żeby dostać się do tej z samego końca.

pedantula0103-45

Mam nadzieję, że znajdziecie zastosowanie dla tych pomysłów również u siebie w domu!

4 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.