• Instagram
  • YouTube

To lubię czerwiec 2018

Nawet nie wiem kiedy zleciał maj, a tu już czerwiec. Zobaczcie co wpadło mi w oko w tym miesiącu.

Sprytna foremka do lodu

Cena: 6,90, do kupienia tutaj.

Zawsze, ale to zawsze kiedy wstawiałam do zamrażarki tackę na kostki lodu jakaś część wody wylewała się po drodze, albo już w samej szufladzie zamrażarki. Dostawałam szału i nie pomagały nawet foremki z przykrywką, bo skutecznie udawało mi się rozlewać wodę w czasie zasuwania przykrywki. Wreszcie znalazłam coś dla takich roztrzepanców jak ja: foremkę na kostki lodu z zakykanym „wlewem” przez który wlewam wodę. Potem zamykam zaworek i gotowe – nic się nie rozlewa i nie ulewa, a żeby wyjąć kostki

IMG_3739

IMG_3740

IMG_3746

„Zaufanie czyli waluta przyszłości”

Cena 39,90 zł do kupienia na stronie Michała Szafrańskiego.

Gdyby przeprowadzić ranking zaufania wśród blogerów to idę o zakład, że Michał byłby w czołówce! Jego blog „Jak oszczędzać pieniądze” to solidne, aktualne i przede wszystkim jasno napisane kompendium o domowych finansach. Dzięki Michałowi nauczyłam się zarządzać domowym budżetem, a jego książka „Finansowy Ninja” zdziałała dla moich finansów cuda (chociaż jak zawsze skromny Michał pewnie by powiedział, że to ja zdziałałam, a on tylko zainspirował i dał narzędzia 🙂 I o ile FinNinja jest dla każdego, o tyle „Zaufanie” polecam przede wszystkim osobom, które myślą o własnym biznesie, nie tylko w sieci. Michał krok po kroku pokazuje swoją drogę (wyboistą) do własnego biznesu i zarabiania z bloga. Czytając historię Michała uświadomiłam sobie jak kolosalną drogę przeszedł. Bo od strony czytelnika wszystko wygląda łatwo: pojawiają się nowe fajne wpisy, czasem ktoś coś skomentuje (przyjemnie albo nie) i wszyscy są zadowoleni. Ale od strony twórcy to są godziny mrówczej pracy, konieczność znania się dosłownie na wszystkim i „dół” kiedy jaki jakiś hejter wyleje w komentarzu swoje frustracje. Jeśli myślicie o własnym biznesie poczytajcie koniecznie, nawet jeśli nie planujecie kariery w blogosferze!

IMG_3754

Porcelana z kolekcji Sunshine

Ceny od 9,50 zł do kupienia na stronie www.pieknowdomu.pl

Truskawki w tym roku podobno już na wykończeniu, chociaż ja ciągle jeszcze znajduję pyszne i słodkie sztuki w swoim warzywniaku. Na truskawkowe – chociaż nie tylko – śniadanie możecie zafundować sobie słoneczny zestaw. Turkusowe miseczki, talerzyki, kubki i poszewki na poduszki przypominają mi śniadanie u Tiffaniego. Na co dzień pewnie nie ma co szaleć z osobną, śniadaniową zastawą, ale na weekendy to super sposób, by trochę pocelebrować poranek!

IMG_3796

IMG_3827

IMG_3803

Szminka Lip Stories Sephora

Cena: 29 zł, do kupienia na stronie Sephory.

IMG_3734

IMG_3737

Cudnie nawilżone, satynowe usta. W sumie tak, jakbyś położyła balsam, a nie szminkę. I co ważne – w fajnym opakowaniu i w sesnownej cenie! Szminka Sephora Lipstiories to mnóstwo kolorów do wyboru – ja kupiłam sobie numer 17 Carnival fun! Cudna na lato!

7 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.