• Instagram
  • YouTube

Jak nauczyłam się 3 języków – dodatek do filmu!

Zrzut ekranu 2018-02-16 o 11.23.31

Dziś mały dodatek do środowego filmu, który możesz zobaczyć tu. Podrzucę Ci kilka linków, które mogą się okazać przydatne jeśli uczysz się francsukiego lub włoskiego. Oglądając je nie tylko dużo się nauczysz, ale będziesz się też świetnie bawić!!!

WŁOSKI

Casa Surace  kliknij tu

Ekipa tego kanału tworzy genialne filmy głównie o różnicach między południem a północą Włoch (oczywiście z jedynie słusznej, południowej perspejtywy :). Genialne są też odcinki, kiedy młodzi Włosi dzwonią do swoich babć z południa mówiąc, że zostali weganami, albo że nie przyjadą na święta do domu. Wszystkie fragmenty mówione w dialekcie połudnowym są na szczęście „tłumaczone” na włoski!

Nirkiop – link jest tutaj 🙂

Śmieszne historie z życia codziennego tworzone przez kilkuosobową ekipę. Mnóstwo użytecznego słownictwa! Prześmieszne scenki i filmy króciótkie, więc do oglądania nawet kiedy czekasz na autobus 🙂

Alma.tv  moje ulubione filmiki, które są tu!

Cały serwis, a raczej internetowa telewizja dedykowana kulturze i językowi Włoch. Nie będę Ci dużo pisać, musicie zobaczyć na własne oczy. Są nawet „śpiewane” lekcje (sekcja: parole, parole, parole). I dla tych, co mają parę minut i dla tych, którzy chcą się uczyć metodycznie.

FRANCUSKI

Comme une Française – kliknij i zobacz jak Francuzka objaśnia po angielsku zawiłości języka 🙂

Geraldine ma także stronę pod tym samym adresem, która jest de facto wirtualną szkołą bardzo życowego i „nieszkolnego” języka. Słucha się tego znakomicie, a poza wiedzą o słownictwie można sporo się dowiedzieć także o codzienności, zwyczajach i o małych językowych subtelnościach, które warto znać. No i sama Geraldine: esencja Francuzki 🙂

Cyprien – tu znajdziesz jego kanał na YT

Dużo bym dała żeby tak mówić… Chłopak jest autorem filmów krótkometrażowych, ale także doskonale przemyślanych filmików na YT. Są pięknie zrealizowane a dotyczą aktualności i tematów z codziennego życia młodych ludzi. Do filmów możesz też włączyć napisy w różnych językach.

Norman – i jeden z moich ulubionych odcinków o tym jak fajnie mieć kota

Norman tez mówi pięknie po francusku (bo niektórych Youtuberów nie jestem w stanie zrozumieć i idę o zakład, że wielu Francuzów też nie)

Powodzenia i odwagi!!! Słuchać, czytać, mówić i nic się nie bać 🙂

 

***

W komentarzach do filmu często pytaliście o moje rekomendacje do nauki języka angielskiego. Odpowiedź jest jedna: książka „Grama to nie drama” Arleny Witt! Jest to doskonałe kompendium wiedzy i ćwiczeń, dzięki którym poznasz i usystematyzujesz swoją wiedzę. Niezależnie od tego, czy jesteś uczniem podstawówki, czy okres studiów masz już dawno za sobą!

Książkę „Grama to nie drama” możesz kupić klikając w zdjęcie powyżej lub tutaj: LINK.

 

Mam też dla Ciebie uniwersalną pomoc w uczeniu się czegokolwiek, z każdej dziedziny. Żeby nauczyć się jak się uczyć, a jak tego nie robić, polecam książkę Radka Kotarskiego „Włam się do mózgu”. Obiecuję, że mocno się zdziwisz, a Twoje podejście do przyswajania wiedzy zmieni się o 180 stopni!

„Włam się do mózgu” możesz kupić klikając w zdjęcie lub tutaj [LINK].

11 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.