• Instagram
  • YouTube

Kanapa, centrum wszechświata

Będę szczera, zazdroszczę tym, którzy w czasie tej obowiązkowej izolacji się nudzą… Tym, którzy mają czas na jogę, nowe hobby, puzzle i nagrywanie filmików na tik-toka. Na puzzle miałam czas pierwszego dnia ograniczeń, a potem jak ruszyłam z wyzwaniem #wszystkowporzdku to już nie wiedziałam, w co ręce włożyć.

Bo to się tak tylko mówi, że czyszczenie piekarnika trwa pół godziny, ale trochę inaczej to wygląda, kiedy przy okazji trzeba co chwila przestawiać telefon na statywie i dwie spore lampy, wyciągać i chować nogi statywu, bo raz stoi na blacie, a raz na podłodze, co chwila sprawdzać, czy dobrze się nagrało etc. etc. Potem jeszcze montaż i publikacja (to też trwa) i nagle okazywało się, że 4 godziny minęły niewiadomo kiedy…

Jednak Wasz odzew na wyzwanie był tak niezwykły, że każdy kolejny film robiłam z radością czekając potem tylko na Wasze relacje, które co tu dużo mówić robiły wrażenie!. Pamiętajcie, że do wyzwania możecie dołączyć w każdej chwili i w dowolnym zakresie, a wszystkie filmy po kolei znajdziecie tu: https://ulapedantula.pl/wszystkowporzadku/

This slideshow requires JavaScript.

Wyzwanie wyzwaniem, ale pamiętajcie, że jednocześnie piszę przecież dla Was drugą książkę 🙂 A powiedzieć, że to absorbujące to jakby nic nie powiedzieć! Blog i YouTube póki co działają na pełną parą, więc naprawdę mimo izolacji nie ma taryfy ulgowej. ALE późne popołudnia są moje i to jest moment, w którym anektuję kanapę i telewizor i staram się choć przez 2 godziny dziennie „ponicnierobić”.

 

Wtedy kanapa staje się moim centrum zarządzania wszechświatem. Mam pilota i nie zawaham się go użyć! I chociaż miałam ambitny plan nadrabiać zaległości w filmach dokumentalnych na Netflixie, to prawda jest taka, że oglądam głownie włoską telewizję i przyglądam się jak tam rozwija się sytuacja i jak pięknie Włosi radzą sobie w tak trudnej (a biorąc pod uwagę ich zwyczaje podwójnie trudnej) sytuacji. A jedyne co nadrabiam to przeglądanie moich pięknych książek o wnętrzach, dekoracjach czy DYI albo moich ulubionych – o sprzątaniu.

Leżę więc sobie wygodnie w Wygodnie (akurat na zdjęciu w narzutce DIVA i legginsach LUNA), piję dobrą herbatkę w dzbaneczkowej filiżance z kolekcji Dream) ze sklepu pięknowdomu.pl  – zobaczcie całą kolekcję, bo jest obłędna. I nie ma mnie dla nikogo przez dwie godziny.

Żeby przetrwać jakoś ten czas narzuciłam sobie i chłopakom parę domowych zasad:

– wstajemy codziennie o tej samej porze – 7:00, jak zwykle

– dyscyplinujemy się na wspólne śniadanie już dziennym ubraniu

– chodzimy spać o przyzwoitej porze (żadnego siedzenia do nocy)

– jemy zdrowo, żadnych wielkich zapasów: robimy zakupy 2x w tygodniu żeby mieć świeże warzywa i pieczywo bez konserwantów

Napiszcie mi proszę „czego się trzymacie” w przenośni i dosłownie w tym czasie i jakie są Wasze rytuały na czas odosobnienia!?

W dobrze znanym Wam sklepie internetowym pieknowdomu.pl, trwa właśnie wyprzedaż wielkanocnego asortymentu (można ustrzelić okazje nawet do -70%!). Wyprzedaż trwa do wyczerpania asortymentu, więc kto pierwszy, ten lepszy! Sklep wprowadził wiele udogodnień, żeby zakupy były bardziej przyjazne w tym nieprzyjaznym czasie.

Materiał powstał przy współpracy z firmą:
13 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.