• Instagram
  • YouTube

Kocie i psie porządki

Zwierzaki w domu to wspaniałe źródło bałaganu i mam tu na myśli nie tylko to, co nabroją, ale i to, co my nabałaganimy wokół nich. Ja mam psa i trzy koty, więc dzieje się sporo. Na szczęście cała czwórka spędza czas na świeżym powietrzu, ale i tak potrafią zrobić niezłe zamieszanie. Oto moje domowe patenty, żeby „chaos zwierzęcy” był w miarę kontrolowany:

Podkładka pod miski

Nie wiem, jak Wasze zwierzaki, ale moje koty jedzą jak świnie. Jedzenie jest rozrzucone dookoła całej miski, dlatego kupiłam specjalną podkładkę, która zabezpiecza podłogę, bo o wiele łatwiej zmywa się zaschnięte resztki jedzenia z podkładki niż z podłogi. Jeśli nie znajdziecie wzoru, który Wam odpowiada, to możecie zawsze kupić taką plastikową podkładkę na stół i przyciąć ją do odpowiedniego rozmiaru.

01817

01819

Miejsce na smycz

U mnie opiekunem smyczy jest wieszak w kształcie kota. Wiem, że wiele osób wiesza smycz na wieszaku na płaszcze, ale to po pierwsze świetny sposób na to, żeby je ubrudzić, a po drugie żeby sięgnąć po płaszcz powieszony głębiej trzeba bawić się w zdejmowanie smyczy. Smycz może też leżeć na stoliku w przedpokoju, ale mnie się zawsze wtedy coś poplącze :). Dlatego wygodnie, ma wysokości ręki zawiesiłam wieszak specjalnie na smycz, który super się sprawdza i nawet mokra czy zabłocona obroża może tam wysychać bezpiecznie

Kocie i psie porządki

Szczotki pod ręką

Zawsze koło kanapy mam szczotki do czesania psa i kota. Obie zatrzymują futro, więc włosy nie latają dookoła przy czesaniu, zatem mogę „małe czesanko” zrobić nawet na kanapie. A codziennie czesany pies czy kot zostawia potem mniej futra na meblach.

Poza tym czesanie staje się na kanapie pożyteczną pieszczotą.

01821

01828

Kąpiel?

No może niekoniecznie… Ale czesanie w wannie koniecznie. O ile małe czesanie możecie zrobić gdziekolwiek, o tyle takie porządne, raz w tygodniu, oznacza kłęby kociej sierści latające wokoło. Dlatego najwygodniej wstawić kota do zmoczonej wcześniej wanny. Futro zatrzyma się na mokrych ścianach wanny i wystarczy je potem zebrać ręką, resztki opłukać prysznicem i gotowe!

01825

01826

Wazon na kotki

Wszystkie koty jakie znam lubią pić z dużych pojemników z wodą. Zawsze jak znajdą dostęp do akwarium czy dużej psiej miski, zawsze chętnie skorzystają. Dlatego moje koty mają swój… wazon. Co dwa dni zmieniam w nim wodę, żeby miały zawsze świeże picie. Ważne, żeby wazon nie był za wysoki, aby koty nie miały problemu z dostaniem się do wodopoju.

01814

01815

Bez śladu futra

I na koniec – metoda genialna w swej prostocie: jeśli nie macie akurat pod ręką rolki do czyszczenia ubrań, oczyście ubranie z futra wilgotną dłonią. A odcinek na ten temat znajdziecie tu: https://www.youtube.com/watch?v=ICPn9uzDgb0

01820

01830

5 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.