• Instagram
  • YouTube

Podsumowanie września

Od dzisiaj na blogu co miesiąc będzie się pojawiać małe podsumowanie. Chciałabym napisać Wam trochę więcej o sobie, o swojej pracy, o tym co u mnie, a w poradniczych wpisach nie zawsze jest na to miejsce.

Dzisiaj zatem parę wrześniowych wspomnień.

Miesiąc zaczął się przepięknie: Balem Nocy Letniej Fundacji TVN Nie jesteś sam. Fundacja od lat wspiera leczenie i rehabilitację dzieci, a najnowszym projektem jest plan budowy Centrum Profilaktyki Nowotworów Centrum Onkologii. Bal obok Wielkiego Meczu Gwiazd to największe wydarzenie roku. Chyba jeden z nielicznych prawdziwych bali z niezwykłą oprawą. Piękne suknie pań, eleganccy panowie i… balety do rana!

IMG_5576

IMG_5571

IMG_5563

IMG_5591

IMG_5501

IMG_5543

Dla mnie to był czas intensywnej pracy nad programami dla TVN Style. Miałam też przyjemność wziąć udział w konferencji prasowej tego kanału. „Gwiazdy prywatnie” i „Beauty Expert” to dwa nowe obszary mojej zawodowej działalności i przynoszą mi dużo radości. Tym bardziej, że w „Beauty Expercie” mogę pokazać moje domowe sposoby na urodę, czyli to, co lubię najbardziej. Praca na planie jest trudna, bo to zazwyczaj 12-14 godzin na najwyższych obrotach… Ale w dobrej ekipie czas szybko mija. Zobaczcie jak moja praca wygląda od kuchni.

IMG_5828
IMG_5836
IMG_5613
IMG_5618 IMG_5623
IMG_5615
IMG_5619

IMG_5720

Wrzesień oczywiście stał pod znakiem powrotu do szkoły. Dla mnie to spora ulga, bo wakacje były w tym roku wyjątkowo długaśne… Brak stałego harmonogramu dnia i tygodnia zaczął dawać mi się we znaki. Z ulgą wróciłam więc nawet do porannego stawania. To jak wyglądają moje poranki mogliście już zobaczyć (—> link). W tym roku do porannego rytuału dołożyłam jeszcze udekorowane kanapki dla Rysia (mężowi czasem zostawiam liścik).

IMG_5441

Wrześniowy pośpiech to także (znowu) makijaż w aucie 🙂 Niestety często to jedyna możliwość. Nawet jeśli się nie spieszę to makijaż zawsze robię szybko – szkoda mi czasu na ślęczenie godzinami przed lustrem, więc przypominam dwa filmy na ten temat: (lekki makijaż letni i ekspresowy makijaż)

We wrześniu poszalałam też grzybowo: nie znam się na grzybach i nie zbieram ich, ale moja cudowna Pani Krysia, która pomaga mi w opiece nad Rysiem zna się na nich znakomicie. Po drodze do szkoły Młodego ma spory las, więc zabiera zwykle kalosze dla siebie i dla niego i wybierają się na małe grzybobranie. W tym roku przynosili całe łubianki tych pyszności, a ja ślęczałam nad ich myciem i obieraniem, bo dobry patent „na skróty” mam tylko na kurki

(link –> jak czyścić grzyby).

IMG_5641

IMG_5811

IMG_5688

We wrześniu zrobiliśmy też piękne, jesienne zdjęcia na plaży nad Wisłą. Kilka z nich już pojawiło się na blogu. To był chyba jeden z ostatnich ciepłych, słonecznych dni. Na plaży spotkaliśmy też konie (które Nelka zignorowała) oraz „pozostałości po koniach” w których postanowiła się wytarzać… Więc ja musiałam potem wytarzać ją… w piasku. Zobaczcie jak to wyglądało 🙂 Pies był zachwycony. Zdjęcia zrobiła jak zwykle niezwykła Hania Balwierczak (z którą jest ten podstawowy problem, że jest tak ładna i utalentowana jednocześnie, że nie wiadomo czy powinna raczej stać przed czy za obiektywem). W wolnej chwili zobaczcie jej inne, bardziej modowe oblicze (—-> strona Hani)

IMG_4854duze

IMG_4662

IMG_4921

IMG_4877

Na koniec polecam Wam wpis, który pojawi się w poniedziałek. Dlaczego lubię jesień. Mam nadzieję, że pomoże Wam trochę bardziej cieszyć się tą porą roku, nawet jeśli nie rozpieszcza nas ciepłem i słońcem.

8 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.