• Instagram
  • YouTube

Pomysł na prezent: pamiętnik inaczej

Kilka lat temu, w szczególnie trudnym dla mnie roku nie bardzo potrafiłam zauważać dobre rzeczy, które dzieją się w moim życiu. Czas przelatywał jakoś nijak i miałam wrażenie, że nic dobrego i radosnego się nie dzieje. Robiąc podsumowanie tego roku nie umiałam znaleźć fajnych rzeczy, które mogłabym wspominać. Rok przeleciał i jakby nic z niego nie zostało.

00833

Zrobiłam wtedy noworoczne postanowienie: będę spisywać radości małe i duże. Ale nie w dzienniku czy pamiętniku – wiedziałam doskonale, że po zapisaniu paru stron zniechęcę się jak zwykle. To musiało być dużo prostsze rozwiązanie, takie zawsze pod ręką i „na szybko”. Kupiłam więc kwadratowy bloczek małych karteczek i położyłam go w kuchni, koło koszyczka na drobiazgi, gdzie leżą m.in długopisy. Na oknie postawiłam szklany, pusty wazon. Za każdym razem, kiedy przytrafiało mi się coś miłego pisałam na karteczce datę i hasłowo opisywałam miłe wydarzenie. Czasem to były drobiazgi: telefon od koleżanki, drobny prezent albo uśmiech jakiejś obcej osoby na ulicy. Czasem duże rzeczy: wakacje, zrealizowane marzenie czy jakiś przełamany strach. Każda lądowała od razu w wazonie. Były tam „telefon od Kasi”, był „tort bezowy w Batidzie”, były „bukiet kwiatów od Rysia” i „kawa na tarasie o 6 rano”. Ale pojawiły się też „skok ze spadochronem” i „weekend w Rzymie”. Rzeczy duże i małe, ale każda tak samo ważna. I każda na kolorowej karteczce.

00834

00835

Po kilku tygodniach okazało się, że wazon się zapełnia. W zasadzie codziennie dokładałam do niego co najmniej jeden nowy papierowy kwadracik. Czasem sięgałam do tych zapisków w gorszy dzień, żeby zobaczyć ile fajnego wydarzyło się ostatnio. Po całym roku był to fantastyczny zbiór dobrych i radosnych rzeczy – wiedziałam, że to na pewno nie był zmarnowany rok!

00836

00837

Ja dziele się tym pomysłem z Wami, a Wy możecie się podzielić ze swoimi bliskimi. Przygotujcie dla nich zestaw do spisywania takiego „pamiętnika na luzie”: elegancki długopis, zestaw karteczek oraz wazon lub słoik, w którym będą mogli przechowywać spisane małe i duże radości. Do prezentu możecie dołączyć list, który wyjaśni co i jak. Pamiętajcie jednak – karteczki muszą być pod ręką, żeby nawet najmniejsze, ale radosne drobiazgi Wam nie umknęły. Mam nadzieję, że na pierwszej karteczce zapisanej przez obdarowane przez Was osoby znajdzie się napis „cudowne święta z rodziną” albo „najlepszy prezent ever” 🙂

00838

00839

00841

3 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.