• Instagram
  • YouTube

Prezenty dla dzieci – jak wybrać?

Ten wpis to podsumowanie LIVE z Beatą Sobczyk ze sklepu MamaGama.pl. Live odbył się 2 grudnia 2018r. na moim fan page’u, a temat spotkania był bardzo na czasie, bo były to prezenty dla dzieci! LIve możecie zobaczyć klikając tu: LINK.

Jest to gościnny wpis, którego autorką jest właśnie Beata, która wie wszystko o kupowaniu prezentów, zwłaszcza tych dla dzieci!

Witajcie 🙂 Przede wszystkim dziękuję bardzo wszystkim Wam, którzy byliście z nami, również dlatego, że… to był mój pierwszy i się bardzo stresowałam 🙂

Jak może niektórzy z Was wiedzieli, że MamaGama to kiedyś również projekt Uli, która robiła wiele różnych rzeczy, zanim została Pedantulą. Mimo że od kilku lat Ula już ze mną nie pracuje, nadal staram się realizować idee, które wspólnie nam towarzyszyły przy tworzeniu sklepu. Zależy nam, aby ułatwiać i uprzyjemniać rodzicielstwo, aby mieć jak największą wiedzę o produktach, które sprzedajemy, i aby zawsze służyć radą. Wybór jest często trudny, a my jesteśmy po to, aby pomóc. Doradzić, a czasem też odradzić.

Krótkie podsumowanie naszej rozmowy:

O czym należy pamiętać, wybierając prezenty dla dzieci?

Przede wszystkim o ich zainteresowaniach, preferencjach i osobowości. Nie ma bowiem chyba zabawki, która zainteresuje wszystkich równie mocno.

Druga sprawa – wiek

Tu niezbędny jest zdrowy rozsądek i również znajomość dziecka. Czasem warto kupić coś, mimo że dziecko w teorii jest za małe – np. zabawka ma małe elementy, ale my wiemy, że nasza pociecha sobie z nimi poradzi LUB odwrotnie – niby się córka od dwóch lat nie bawi lalkami, ale jednak na widok jakiejś nowej o niej zamarzyła. Może jednak warto spełnić jej marzenie?

Kwestia stereotypów

Lalka dla dziewczynki, a auta dla chłopca. Dajmy dzieciom dostęp do wszystkiego, większość dziewczynek świetnie się bawi samochodami, a niejeden chłopiec spędził długie godziny na opiekowaniu się lalką.

Zabawki, które pojawiły się w rozmowie

(w kolejności jak się pojawiały na tyle, na ile udało mi się to odtworzyć :)):

Klocki Plus Plus – te pokazywane malutkie to wersja MINI, są też dostępne w wersji MIDI dla młodszych dzieci, wszystkie są tu: KLIK

Owoce do krojenia na magnesy: LINK

Zestaw do robienia kanapek: LINK

Kids Concept – marka, która ma rzeczy związane z gotowaniem, ale w neutralnych kolorach: LINK

Lori – niewielkie lalki z mnóstwem dodatków, ale o dziecięcej, a nie kobiecej urodzie: LINK

Więcej o lalkach zobaczycie tu:

 

Koraliki do łączenia: LINK

Klocki przyssawki: LINK

Puzzle do budowania dróg: LINK

Karty do gotowania, eksperymentów, sztuczek magicznych i robienia zabawek: LINK

Kredki kamyki uczące prawidłowego trzymania: LINK

Marka Lullalove: LINK

Zwariowany namiot do budowania: LINK

Zabawki do kąpieli: LINK

Miękkie kręgle, którymi mogą się bawić dzieci w bardzo różnym wieku: LINK

Ufff, to chyba wszystko. Jeśli coś mi umknęło, a Was zainteresowało, piszcie do mnie na [email protected] i obiecuję odpowiedzieć na pytania.

A korzystając z okazji, zapraszam Was na mój kanał YT, gdzie jest mnóstwo naszych porad, również dotyczących prezentów dla dzieci: LINK 🙂

1 komentarz

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.