• Instagram
  • YouTube

Prasowanie – wszystko co chcecie wiedzieć, w jednym miejscu!

Prasowanie to jedna z tych czynności, które się kocha albo nienawidzi. Ja mam na nie swoje patenty! Wrzesień przyniósł nam dużo emocji i mnóóóóstwo pracy! Jeśli obserwujecie mnie np. na Instagramie, to wiecie, że nagrywam właśnie ostatnie filmy świąteczne! Dlatego też ułatwiam sobie codzienne obowiązki, jak tylko mogę, bo choćbym nie wiem, jak się starała – góra prania i prasowania nie maleje! Znacie to, prawda? O praniu jeszcze będziemy mieli okazję porozmawiać, tymczasem chciałabym Wam przypomnieć wszystko, co do tej pory ukazało się na temat prasowania!

Zacznijmy od początku

Na moim kanale na YouTube znajdziecie serię Dom dla początkujących, którą bardzo Wam polecam! Tam między innymi znajdziecie instrukcję prasowania koszuli oraz film o prasowaniu spodni. To dwa najbardziej problematyczne elementy garderoby, więc warto poświęcić chwilę na naukę, żeby już nigdy nie mieć z nimi problemu!

Dobry sprzęt to podstawa

Jak widzicie, filmy o prasowaniu koszuli i spodni powstały baaaardzo dawno temu 🙂 Od tamtego czasu zmieniło się bardzo wiele, ale przede wszystkim zmienił się mój sprzęt! I tak, jak dobrze wiecie, że nie jestem gadżeciarą, tak w tym przypadku naprawdę zamiana zwykłego żelazka na stację parową zrobiła ogromną różnicę! Prasowanie z nudnego obowiązku stało się przyjemnością i jest po prostu dużo łatwiejsze! Mówię o tym w tym filmie:

 

Stacje parowe takie jak ta, której używam stale, od tamtego czasu zajmują trochę miejsca, ale różnica w łatwości, skuteczności i jakości prasowania jest nie do przecenienia! Przydaje się też porządna, duża deska. Ja wiem, że nie zawsze mamy miejsce na dużą deskę, ale możemy znaleźć jakiś kompromis. Stabilna deska z możliwością regulacji wysokości to wielka wygoda, więc warto w nią zainwestować! A jeśli już zupełnie nie mamy miejsca na deskę, dostępne są takie małe deski bez stojaka, które kładziemy na stole – to całkiem wygodne rozwiązanie, jeśli mamy mało prasowania.

prasowanie

1 : Braun CareStyle IS 2055 BK [klik] || 2 : Tefal Pro Express Ultimate GV9620+ [klik] || 3 : Philips PerfectCare Elite Plus GC9675/80 To jest moja stacja parowa, której używam od kilku lat i jestem z niej bardzo zadowolona! [klik]

Prasowanie dużych powierzchni

Wbrew pozorom na prasowanie dużych rzeczy takich jak obrus czy prześcieradło, również przydaje się dobry patent. Jaki? Wszystko tłumaczę w tym krótkim filmiku:

A tutaj oswajam Was z prześcieradłem z gumką, które bywa zmorą, zwłaszcza przy składaniu.

prasowanie

1 : Leifheit Classic Express M Compact [klik] || 2 : HILLMANN EDP01 [klik]

Nie prasuj w ogóle!

A co jeśli nie lubisz, nie chcesz lub nie masz czasu prasować? Nie ma sprawy! Czasem wystarczy rozwiesić pranie, trzymając się kilku prostych reguł i prasowania można uniknąć. Jak? Mówię o tym w tym filmie:

W opisach zdjęć znajdziecie aktywne linki, które przeniosą Was prosto do sklepu. Klikając nazwy wybranych przeze mnie modeli, możecie sprawdzić aktualne ceny i promocje! Linki, które widzicie w tym wpisie, to linki afiliacyjne. Będzie mi miło, jeśli z nich skorzystacie. Spośród całej szerokiej oferty sklepu wybrałam produkty naprawdę godne rekomendacji – jeśli dokonacie zakupu za pośrednictwem mojego linku, ja otrzymam prowizję od zakupu. Mam nadzieję, że wybrane przeze mnie modele i rekomendacje będą dla Was pomocne. 

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.