• Instagram
  • YouTube

Świąteczne nakrycie stołu cz. 1

Święta już za chwilę, pora więc pomyśleć o tym jak udekorować wigilijny stół.

Dziś mam dla Was dwie propozycje, estetycznie z dwóch różnych bajek. Dwie kolejne pojawią się jutro. Każda z nich bazuje na tej samej podstawie: biały obrus, biała zastawa i srebrne sztućce, celowo nieczyszczone, bo bardzo podoba mi się taka spatynowana wersja.

Pierwsza propozycja bazuje na tym, co ma nam o tej porze do zaoferowania natura. Łączy zieleń i czerwień, która na tle białego stołu jeszcze nabiera mocy.

Postarajcie się wyszukać na zimowym spacerze takie rośliny, które mają czerwone owoce. Połączcie je z gałązką bluszczu. Możecie zrobić malutkie bukieciki, albo tak jak ja, ułożyć na talerzu pojedyncze gałązki. Całość możecie wzbogacić białymi świecami i roślinką w doniczce albo wazonie. Takie nakrycie nie potrzebuje już żadnych wstążek, brokatów czy innych bombek.

img_5302

img_5298

img_5295

img_5299

Pamiętajcie tylko, że na stole ma być miejsce na jedzenie. Dostaję szału oglądając propozycje różnych „stylistów”, którzy zastawiają stół – może efektownie – ale także całkowicie, jakby mieli w domu co najmniej kilku kelnerów, którzy wniosą na stół potrawy na pojedynczych talerzach 🙂 A jak z tak udekorowanego stołu zdjąć to wszystko, żeby zrobić miejsce na potrawy to okaże się, że stół wcale nie jest tak efektowny. Ja staram się znaleźć takie rozwiązanie, które pozwoli połączyć to co ładne, z tym co smaczne 🙂

Drugi pomysł jest już bardzo kolorowy. Możecie go wykorzystać mój pomysł na lukrowane choinki, który znajdziecie w tym wpisie (tu).

img_5332

To będzie nakrycie buzujące dziecięcą radością! Możecie poszaleć z brokatowymi drucikami, które udekorują sztućce (można je po prostu owinąć i będą wyglądać super). Możecie cały biały obrus posypać brokatowymi listkami. Wokół talerzy możecie ułożyć kolorowe pomponiki. A na serwetkach przyklejcie naklejki w kształcie choinki. Też brokatowe. A co! A co najfajniejsze, wszystkie dekoracje kupicie w papierniku za parę złotych!

img_5319

img_5322

img_5336

img_5329

A jutro dwie kolejne propozycje!

5 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.