• Instagram
  • YouTube

Szuflada na kosmetyki kolorowe

Jakiś czas temu pokazywałam Wam mój genialny organizer na kosmetyki z Ikei (LINK). Organizer sprawdzał się idealnie, ale postanowiłam zminimalizować ilość rzeczy, które stoją na wierzchu. No i nie dało się tego potwora nigdzie upchnąć: nijak się nie chciał zmieścić w moich wąskich szufladach. A że moja toaletka w łazience, to tak naprawdę stare biurko, to szuflady są cudownie szerokie, ale płytkie.

toaletka

Zaadaptowałam więc najzwyklejszy organizer do szuflad – taki uniwersalny, który nadaje się do kuchni, biurka czy szuflady na biżuterię. Wyszło super, chociaż przy okazji „odchudziłam” nieco moje kosmetyczne zapasy.

Jak zwykle kluczem do sukcesu jest podzielenie tematyczne przegródek: oddzielnie są zatem szminki, pędzelki, kredki i konturówki, oddzielnie cienie i bronzery/róże.

Organizer nie pasuje do szuflady idealnie, z lewej strony została kilkucentymetrowa przerwa, więc tam umieściłam zapasowy podkład do twarzy i krem koloryzujący do ciała.

IMG_5204

Na blacie zostało tylko lusterko – porządek jest zawsze, bo w płytkiej szufladzie ciężko coś odłożyć nie na swoje miejsce.

Organizer trzeba oczywiście raz na jakiś czas porządnie umyć w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń lub mydła i dokładnie wytrzeć.

Uwielbiam ten sposób, bo wszystko mam na oku, a jednocześnie dobrze schowane, czyli w porządku 🙂

IMG_5208

15 komentarzy

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.