• Instagram
  • YouTube

Drobnica w pokoju dziecięcym, czyli drugi dzień nowego wyzwania

Dzieeeń dobry!
Figurki z jajek z niespodzianką, buciki i akcesoria dla lalek Barbie, Littlest Pet Shop i Matchboxy… Czyli małe, a męczące zabawki dla dzieci… Ciężko je przechować, trudno znaleźć i generalnie walają się wszędzie! Ale mam na to swoje sposoby? Jakie? Posłuchajcie:

Pojemniki, o których mówiłam w filmie, znajdziecie w sklepach budowlanych, wędkarskich i hobbystycznych. Oto parę przykładów:

Super sprawdzą się też wkłady do szuflad z podziałką, na przykład te z IKEI [KLIKNIJ TUTAJ: https://bit.ly/2X78CZM] lub [KLIKNIJ TUTAJ: https://bit.ly/391PIJ7]

oraz pojemniki łazienkowe z pokrywką [KLIKNIJ TUTAJ: https://bit.ly/3hHH5ay] lub mnóstwem przegródek [KLIKNIJ TUTAJ: https://bit.ly/2KRpDon]

Sposobem na ekspozycję drobiazgów jest listwa mocowana na ścianie [KLIKNIJ TUTAJ: https://bit.ly/390w9kz]

oraz świetny patent na uniwersalne półeczki [KLIKNIJ TUTAJ: https://bit.ly/3rS7SFW]

Ze starszymi dziećmi możecie wykombinować coś zupełnie odjechanego i samodzielnie wykonać pojemniki – na przykład takie, jakie Wam już kiedyś pokazywałam:
https://ulapedantula.pl/pojemniczki-na-dzieciece-skarby
Słoiki do przechowywania skarbów możecie też ozdobić w inny sposób:
https://ulapedantula.pl/swieczniki-krysztalowe-2/
Genialne pojemniki szklane – tak naprawdę słoiki – do przechowywania skarbów starszych dzieci znajdziecie tu: https://wekujemy.pl [KLIK] – nie przestraszcie się cen: dotyczą zazwyczaj 6 albo 12 sztuk 🙂
Szklany pojemnik, który pokazywałam Wam w filmie, to ALVAR z JYSK [KLIK] – można go używać jako świecznika, pojemnika na przybory papiernicze albo właśnie ekspozycji na fajne figurki w pokojach starszych dzieci.
Pamiętajcie, że ekspozycję małych figurek możecie zrobić dosłownie na wszystkim, a plastik przyklejany do podłoża klejem na gorąco (z pistoletu) nie ucierpi. Co więcej – jeśli trzeba będzie coś przestawić albo dziecko dojdzie do wniosku, że zamiast „wystawki” chce się tymi figurkami po prostu bawić, to klej usuniecie jednym ruchem, nie uszkadzając powierzchni (on schodzi jak źle nałożony lakier do paznokci).
Fajnym sposobem na ekspozycję skarbów (także u starszych dzieci) są szklane kopuły, do kupienia w IKEA [KLIKNIJ TUTAJ]
Dowolny przedmiot wstawiony pod taką kopułę od razu zaczyna wyglądać „jakby luksusowo”!
Pamiętajcie, że czekam na Wasze zdjęcia – jak sobie poradziliście z dzisiejszym zadaniem. Nie zapomnijcie oznaczać Waszych wpisów #ulatujpokój (na Instagramie, na FB czekam na zdjęcia w komentarzach pod postem na dzisiejszy temat). A może macie jakiś inny patent na drobnicę? Dawajcie koniecznie znać. A jutro bierzemy się za prace i przybory plastyczne. Cmok!

2 komentarzy

Zostaw komentarz