• Instagram
  • YouTube

Pomysł na długie wieczory

Bardzo się cieszę z renesansu jakie przeżywają gry planszowe. Kiedy byłam dzieckiem to była w zasadzie jedyna forma gry jaka była dostępna. Czasy są inne, więc tym bardziej z radością patrzę, że pojawiają się nowe gry, które naprawdę są atrakcyjne dla wszystkich grup wiekowych. Oto gry, które królują u nas od wielu miesięcy:

gry-01

Pytaki, dla dowolnej liczby osób, rozgrywka może trwać zaledwie kilka minut, dla dzieci od 3-4 lat

Wspaniała gra, która pozwala lepiej poznać nie tylko swoje dziecko, ale także swoich najbliższych. Uczy mówienia o emocjach i nazywania ich. Co więcej, gra nigdy się nie dezaktualizuje: padają w niej pytania o marzenia, o plany, które przecież ciągle się zmieniają. Grając dowiecie się o swoich dzieciach rzeczy, które nigdy nie przyszłyby wam do głowy, ale najważniejsze jest to, żeby grać w rodzinie, bo może się okazać że i swojego partnera zobaczycie w zupełnie nowym świetle. Gra idealna dla całych rodzin i grup przyjaciół.

gry-05

gry-06

gry-07

Osadnicy z Catanu, dla 3-4 graczy, rozgrywka ok. 60 minut, dla dzieci od ok. 6 lat

To już dla nieco wyższej grupy wiekowej, tak od 6 lat. Nieco skomplikowana przy pierwszej rozgrywce, ale szybko można nabrać wprawy. W grze zbieramy zasoby, które pozwalają nam rozwijać swoje imperium. Decyduje spryt, strategiczne myślenie ale i odrobina szczęścia. Każdy gracz może iść do celu po swojemu, a to sprawia, że gra jest szczególnie ciekawa.

gry-02

gry-03

Rummicub – dla 2-4 graczy, rozgrywka ok. 30 minut, dla dzieci od ok. 6 lat

Gra matematyczna, ale nie dajcie się zwieść – nie cierpię liczyć, a w tą grę wkręciłam się całkowicie. Żetony to radocha dla dzieci, trzeba bardzo kombinować, naprawdę trybiki w mózgu się ruszają! Szczerze mówiąc najczęściej nie gramy przeciwko sobie, tylko pomagamy sobie nawzajem w ułożeniu najlepszej kombinacji i w jak najszybszym pozbyciu się klocków 🙂

gry-08

gry-09

Qwirkle, dla 2-4 graczy, rozgrywka ok. 40 minut, dla dzieci od 4 roku życia

Gra nieco podobna w zasadach do Rummicub, ale nieco łatwiejsza, bo bazuje na symbolach. Niby prosta, a budzi u graczy emocje. I co ważne: może Ci się wydawać, że już za chwilę wygracie, że została Wam jedna kostka do ułożenia, a tu bach i jesteście ostatni 🙂 Z tą grą nigdy nie wiadomo!

gry-10

gry-11

gry-12

Labirinth, dla 2-4 graczy, rozgrywka ok. 25 minut, dla dzieci od 5 roku życia

To dopiero są emocje! Gra wymaga sprytu, umiejętności logicznego myślenia i umiejętności przewidywania. Można też nieźle namieszać przeciwnikom. W czasie gry maszerujemy po nieustannie zmieniającym się labiryncie zbierając kolejne skarby. Rozgrywka nie jest długa, więc nawet mając zaledwie pół godziny można świetnie się bawić.

gry-13

gry-14

gry-15

 

1 komentarz

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.