• Instagram
  • YouTube

Wielkanocne kwiaty, czyli stroik w… emaliowanym garnku!

Święta wielkanocne to dla mnie taki czas, kiedy staram się już coraz częściej wyglądać za okno i myśleć raczej o tym co na tarasie zamiast o tym co w domu. Może dlatego moje wielkanocne dekoracje są raczej skromne – stawiam zazwyczaj na jeden, ale widoczny element, który w ciągu dnia może być dekoracją na głównym stole, a wczasie świątecznych posiłków łatwo przestawić go w inne miejsce. W tym świątecznym sezonie podpowiadałam Wam już trzy takie pomysły:

na wazon w wazonie ozdobiony wydmuszkami: KLIK

na jajeczną bombonierę: KLIK

na skorupkowe świeczki: KLIK

Dzisiaj najbardziej spektakularny z trzech pomysłów: kwiatowa kompozycja w… emaliowanym garnku. Tak, tak, bo piękna dekoracja może powstać nawet w najbardziej nieoczywistym naczyniu (co pokazywałam już w wielkanocnym filmie, gdzie stworzyłam stroik w.. formie co ciasta [LINK]

Wiem, że nie w głowie Wam teraz dodatkowe zakupy, ale może przy okazji świątecznych zakupów spożywczych możecie podejść do najbliższej kwiaciarni (które jak wiele małych biznesów przeżywają teraz trudne chwile) i kupić paczkę tulipanów, żonkili i gałązki bazi i bukszpanu oraz kawałek gąbki florystycznej i kilka zielonych drucików do mocowania kwiatów.

Gąbkę trzeba najpierw namoczyć porządnie w dużym naczyniu albo w zlewie, tak, żeby napiła się wody ile wlezie i sama, powoli poszła na dno (dosłownie). Wtedy wycinamy z niej kształt, który szczelnie wypełni garnek. Centralnym elementem naszej kompozycji będzie zając, którego zamocujemy na druciku (ja go po prostu przykleiłam klejem na gorąco) Oczywiście zająca może zastąpić inna dowolna wielkanocna postać. Żeby zasłonić gąbkę wierzch garnka wykładamy mchem.

Wokół zająca zbudujemy wiosenne zarośla 🙂 Łodygi tulipanów są dość miękkie, a żonkili z kolei kruche, więc ja wsuwałam w łodygę złożony na pół drucik, który usztywniał kwiat, ale możecie oczywiście owijać drucik wokół łodygi. Drucik w łodyżce nie wpłynął jakoś negatywnie na trwałość kwiatów, bo cała kompozycja stała u mnie przez ponad tydzień, wiec jeśli tylko kwiaty będą świeże nie macie się czego obawiać.

Postarajcie się, żeby kompozycja była wyższa i bardziej rozłożysta z tyłu, a nieco niższa z przodu. Taką dekorację możecie uzupełnić pisankami i kurczaczkami. Jedna taka dekoracja „zrobi” Wam wielkanocny klimat w całym domu!

Garnek i zając, których użyłam do zbudowania tej ozdoby pochodzą z dobrze Wam znanego sklepu internetowego pieknowdomu.pl, w którym właśnie trwa wyprzedaż wielkanocnego asortymentu (można ustrzelić okazje nawet do -70%!). Jeśli zdecydujecie się na zakupy teraz, to możecie mieć pewność, że zamówienia dojdą przed świętami, zwłaszcza, że wprowadzono szereg udogodnień.

Emaliowany garnek Silesia Rybnik LINK

Figurka zająca LINK

 

Materiał powstał przy współpracy z firmą:

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.