• Instagram
  • YouTube

Elektryczny grill kontaktowy, kuchenny sprzęt, którego używam na co dzień!

Jak pewnie już wiecie, od mniej więcej roku jestem szczęśliwszą posiadaczką grilla elektrycznego kontaktowego, czyli takiego, który się zamyka, a on grilluje jednocześnie od góry i od dołu. Jestem miło zaskoczona, jak dobrze to urządzenie zadomowiło się w moim domu – dość powiedzieć, że wiele dań z mojego e-booka śniadaniowego, który pojawi się już niedługo, będzie przygotowanych przy pomocy tego grilla właśnie! Grilla używamy prawie codziennie: do robienia chrupiących kanapek, do grillowania warzyw, mięsa, kiełbasek czy przygotowania moich ukochanych bananów z masłem i czekoladą.

Grill Elektryczny

Kupując grilla, nie wiedziałam jeszcze, jak często będę go używać i czy w ogóle, więc wybrałam niedrogie, proste urządzenie (moje filmy pełne zachwytów nad tym urządzeniem możecie zobaczyć na Instagramie). Myślę, że za jakiś czas, kiedy mój obecny grill dożyje końca swoich dni, zastąpię go czymś bardziej złożonym, bo nie ukrywam, że chętnie miałabym takie funkcje jak:

  • możliwość mycia płyty w zmywarce
  • większa powierzchnia płyty
  • włącznik / wyłącznik
  • wkłady do gofrów

ULA PEDANTULA grill kontaktowy

Możliwość mycia płyty w zmywarce

Konieczność czyszczenia urządzenia bez możliwości rozłożenia go jest naprawdę uciążliwa. Łatwo zdejmowana płyta sprawia, że bez problemu można usunąć wszelkie ślady dużego grillowania w zmywarce albo szybko odświeżyć je pod kranem po mniejszych pracach. Dzięki temu mamy naprawdę dwa razy mniej roboty, bo nie chlapiemy, nie szorujemy w nienaturalnych pozycjach i nie płuczemy, nanosząc wodę gąbką!

mycie w zmywarce
Grille kontaktowe, których płyty można myć w zmywarce:
1:
Cecotec Rock’nGrill Pro [KLIKNIJ TUTAJ i przenieś się do sklepu]
2: Bardzo duży Unold 8555 [KLIKNIJ TUTAJ i przenieś się do sklepu]

Większa powierzchnia płyty

Mój grill mieści max dwie karkówki czy cztery nieduże kromki pieczywa, a chętnie miałabym więcej miejsca na warzywa czy dodatkowe porcje. Co więcej – większa powierzchnia płyty niekoniecznie musi oznaczać, ze całe urządzenie jest większe – niektóre modele można po prostu rozłożyć na płasko, podwajając miejsce na grillowanie.

grill kontaktowy duże płyty

Grille kontaktowe z dużą płytą:
1: Bosch TFB3302V [KLIKNIJ TUTAJ i przenieś się do sklepu]
2: DeLonghi CGH912 [KLIKNIJ TUTAJ i przenieś się do sklepu]

Włącznik/wyłącznik

Mój grill jest włączany do kontaktu – pokrętłem można regulować temperaturę, ale nie włączać całość. Biorąc pod uwagę, że urządzenie cały czas stoi na blacie, ciągła zabawa wtyczką jest po prostu uciążliwa – zdecydowanie kupcie od razu takiego grilla, który włącza się jednym palcem.

Grille kontaktowe z włącznikiem
Grille kontaktowe z włącznikiem i innymi funkcjami sterowania w panelu:
1: Amica GK4011 [KLIKNIJ TUTAJ i przenieś się do sklepu]
2: Sencor SBG 6231SS [KLIKNIJ TUTAJ i przenieś się do sklepu]

Wkłady do gofrów

Wkłady do robienia gofrów to super sprawa, bo sprzęt staje się wtedy 2 w 1. Nie robiłam jeszcze gofrów w domu właśnie z braku odpowiedniego urządzenia, więc może to super patent, żeby wreszcie spróbować!

gofryGrill kontaktowy z wymiennym zestawem płytek. Można używać jako grilla oraz jako gofrownicę! Tefal OptiGrill GC716D12 + płyty do gofrów [KLIKNIJ TUTAJ i przenieś się do sklepu]

Mój wybór

Jaki grill wybrałabym ostatecznie dla siebie?Chyba ten:

Tefal dużyGrill Kontaktowy Tefal GC722D OptiGrill + XL [KLIKNIJ TUTAJ lub w zdjęcie i przenieś się do sklepu]

Podoba mi się, jak wygląda, ma czujnik grubości mięsa oraz czujnik wysmażenia, dziewięć automatycznych trybów grillowania oraz tryb rozmrażania. Powierzchnia grillowania jest naprawdę spora i to bez rozkładania. Płytę można zdemontować i umyć w zmywarce. No i można włączyć jednym guzikiem – mała rzecz, a cieszy 🙂

A jakie są Wasze typy? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

przepisy z grilla elektrycznego

Szybkie gotowanie na elektrycznym grillu. Przepisy!

Pomysły na drugie śniadania i obiady na wynos

Woskowijki – jak zrobić je samodzielnie? Do kanapek i przechowywania! DIY

Ula Pedantula Grill Kontaktowy

W opisach zdjęć znajdziecie aktywne linki, które przeniosą Was prosto do sklepu. Klikając nazwy wybranych przeze mnie modeli, możecie sprawdzić aktualne ceny i promocje! Linki, które widzicie w tym wpisie, to linki afiliacyjne. Będzie mi miło, jeśli z nich skorzystacie. Spośród całej szerokiej oferty sklepu wybrałam produkty naprawdę godne rekomendacji – jeśli dokonacie zakupu za pośrednictwem mojego linku, ja otrzymam prowizję od zakupu. Mam nadzieję, że wybrane przeze mnie modele będą pomocne przy podejmowaniu decyzji. 

PrzepisUlek

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz aby się zarejestrować

Dzięki naszemu newsletterowi bądź na bieżąco z tym co się dzieje u Uli Pedantuli!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Pedantula - Urszula Chincz z siedzibą przy ul. Łowickiej 58/4 w Warszawie, kod pocztowy: 02-531 Warszawa, NIP 521 236 25 55, REGON: 017353030.